24 Ocak 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA AK PARTİLİ BELEDİYELERDE İŞE ALINAN AKRABALAR, MEMUR YAPILAN TORPİLLİLER

Samsun'da AK Partili Belediyelerde işe alınan akrabalar, memur yapılan torpilliler

Samsun Kent Haber, AK Partili Belediyelerde işe alınan akrabaları, damatları, yeğenleri, gelinleri ve özel kalem üzerinden memur yapılan torpillerin haberini geçmiş yıl ve aylarda yayınlamıştı.

23 Ekim 2020 Cuma 15:31 GÜNCEL

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın eşinin kardeşini belediyede başkan yardımcısı yapması ile ilgili haberler sonrası 'AK Partililerde akrabalarını işe aldı onları niye yazmıyorsunuz' tartışması başladı.


Samsun'da İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın eşinin kardeşini belediyeye memur olarak alarak başkan yardımcısı yapması, AK Partili belediyelerde işe alınan akrabaları da gündeme getirdi.

Samsun Kent Haber, AK Partili belediyelerde işe alınan başkanların akrabalarını da yayınladığı haberlerle gündeme getirmişti. İYİ Partili İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş'ın aylık 9 bin lira maaşla, eşinin kardeşini yani kayınbiraderini belediyede başkan yardımcısı yapması yaygın yayın organlarında da haber oldu. Samsun Kent Haber ise geçmiş yıllarda ve 31 Mart seçimleri sonrası seçilen AK Partili belediye başkanlarının da, yakınlarını, akrabalarını belediyelerde işe aldığını haber yaparak ifşa etmişti.

Samsun Kent Haber 29 Ocak 2018 tarihinde yayınladığı haberde, AK Partili Ayvacık Belediyesinde dönemin belediye başkanı Mustafa Belur'un abisi, abisinin kızı ile birlikte çok sayıda akrabasını işe aldığını yazmıştı.

Yine 5 Şubat 2020 tarihinde yayınladığımız başka bir haberde ise Samsun'da AK Partili Belediyelerin özel kalem üzerinden memur yaptıkları torpilli isimleri gündeme getirmiş, bu durumun 2018 yılı Sayıştay Raporlarında da yer aldığını haber yapmıştık.

Yine 4 Şubat 2020 tarihinde yayınladığımız bir başka haberde ise Samsun'da AK Partili belediyelerde, başkanların oğullarını, yeğenlerini, kızlarını, damatlarını nasıl memur yaptıklarına yer vermiştik.

Samsun Kent Haber 4 Şubat 2020 tarihinde yayınladığı diğer bir haberde de, AK Partili Çarşamba eski Belediye Başkanı Hüseyin Dündar'ın bir günlük özel kalem müdürlüğü görevine getirilerek memur yapıldığını ardından ise Rekabet Kurumuna müşavir olarak atandığını haberleştirmişti.

8 Mayıs 2019 tarihinde yayınladığımız haberde ise AK Partili Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın belediyede akrabalarını işe aldığı haberini yapmıştık.

İşte o haberlerden bazıları..

 

 

 

 

 


 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

samsunlu

24 Ekim 2020 Cumartesi 12:34

Avrupada adalet, usulsüzlüğü gördü mü hemen keser cezasını, adalet kesmezse halk bir sonraki seçimde keser cezasını. ancak bizde ne yazık ki halkın kendisi bu tip usulsüzlükleri destekliyor, her yerde torpil istiyor, e canım bundan da ne olacak diyor. sonuçta geldiğimiz nokta işte budur.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Metin Sinecek vergi ve SGK prim borçlarına yapılandırma detaylarını açıkladı

Metin Sinecek vergi ve SGK prim borçlarına yapılandırma detaylarını açıkladı