18 Ocak 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA AK PARTİLİ KAVAK BELEDİYESİ KARANTİNADA OLANLARA YEMEK DESTEĞİ VERECEK

Samsun'da AK Partili Kavak Belediyesi karantinada olanlara yemek desteği verecek

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesi, CHP'li Atakum Belediyesinin ardından AK Partili Kavak Belediyesi de Korona Virüs nedeniyle 14 gün karantinada kalan ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek desteği vereceğini açıkladı.

25 Kasım 2020 Çarşamba 14:57 GÜNCEL

Samsun'da AK Partili Kavak İlçe Belediyesi, pandemi nedeniyle 14 günlük karantina sürecini evde geçirmek zorunda olan vatandaşlara ücretsiz yemek desteği sağlamaya başladı.


Kavak’ta Covid -19 nedeniyle karantina altında bulunanlara ücretsiz yemek servisi başlattıklarını söyleyen Belediye Başkanı Başkan İbrahim Sarıcaoğlu, “Karantinadaki vatandaşlarımızı yalnız bırakmayacak tedavileri boyunca yanlarında olacağız.” dedi.

PCR testleri pozitif çıkan ya da temaslı oldukları gerekçesiyle 14 gün boyunca evde zorunlu izolasyonda kalan vatandaşlara ücretsiz yemek dağıtımına başladıklarını belirten Sarıcaoğlu, hazırlanan yemeklerin, izolasyonlu kaplarla karantinadaki vatandaşların adreslerine zabıta ekipleri tarafından ulaştırılacağını söyledi.Pandemi devam ettikçe vatandaşlara desteklerinin süreceğini belirten Başkan Sarıcaoğlu  “Ülkemiz zor dönemden geçiyor. Bu dönemde bizlerde Kavak Belediyesi olarak bu hastalıktan etkilenen halkımızın yanında ve destekçisi olacağız. Birçok yerde olduğu gibi ilçemizde de etkili olan ve salgın nedeniyle evlerinde tedavi gören ya da karantina altında bulunan halkımıza İlçe Toplum Sağlığı Merkezi ile müşterek bir çalışma yaparak yemek desteği vermeye başladık. Pandemi koşulları devam ettikçe bu hizmeti sürdüreceğiz.” dedi.

Kavak toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Aldülkadir Koçoğlu’da temaslı olmaları nedeniyle karantina altına veya tedavi nedeniyle evlerinde olan vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını belirterek “ Hastalarımızın tabiplerini ekiplerimizce sıkı bir biçimde yapıyoruz bu zorlu süreçte günün her saati onlarla birlikteyiz. Hastalarımızdan tek ricamız her ne sebeple olursa olsun dışarı çıkmamalarıdır. Unutmayalım ki bu hastalığı ancak kurallara uyarsak yenebiliriz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

AHMET SARI

25 Kasım 2020 Çarşamba 15:07

SANA HELAL OLSUN BAŞKAN! 3 İLÇEDEKİ YARDIMA MUHTAÇ İNSANLARA SAYENDE SICAK AŞ KAPILARINA KADAR GİDİYOR. GAZETECİ DEDİĞİN BÖYLE OLUR. BRAVO!

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP Milletvekili Kemal Zeybek'ten fındık, buğday, ayçiçeği, saman açıklaması

CHP Milletvekili Kemal Zeybek'ten fındık, buğday, ayçiçeği, saman açıklaması