19 Ekim 2021 Salı

SAMSUN'DA AKM'NİN YIKILARAK YERİNE FUAR YAPILACAK OLMASINA EYLEMLİ TEPKİ

Samsun'da AKM'nin yıkılarak yerine fuar yapılacak olmasına eylemli tepki

Samsun'da Atatürk Kültür Merkezi binasının yıkılarak yerine Samsun Fuarının yapılacak olmasına Kültür-Sanat Sen üyeleri gerçekleştirdikleri eylem ile tepki gösterdi.

16 Ocak 2020 Perşembe 18:02 GÜNCEL

Samsun'da 2001 yılında açılan Atatürk Kültür Merkezinin, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılacak olmasının gündeme gelmesi üzerine Kültür Sanat-Sen üyeleri eylem yaparak tepki gösterdi.


Samsun Atatürk Kültür Merkezi önünde gerçekleşen eyleme CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel'in yanı sıra KESK'e bağlı sendikaların başkanları ve üyeleri ile birlikte opera ve bale sanatçıları katıldı.

Gerçekleşen eylemde 'Sanata ve sanatçıya dokunma' sloganları atılırken, Atatürk Kültür Merkezinin yıkılarak yerine Samsun Fuarının yapılacak olması ile ilgili yapılan açıklamada, "Sayın Mustafa Demir tarafından yıkılarak Fuar alanı yapılması planlanan Atatürk Kültür Merkezinde, yüzlerce sanatsal çalışma ve etkinlik yürütülmektedir. Son dönemde kültür sanat alanında tüm ağırlığı ile hissedilen hızlı bir yok oluş süreci, bunun basit bir şehir planlaması olmadığını göstermektedir. Bu kararı alan yetkililer bu yanlıştan vazgeçmeli" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, ise Atatürk Kültür Merkezinin yenisini yapacaklarını ve yeni yapılacak kültür merkezinin isminin de Atatürk olacağını belirterek, "Yapmadan yıkmak yok" demişti.

Öte yandan Samsun Atatürk Kültür Merkezinde bulunan Opera ve Bale'de 90 civarında çalışanında işten çıkartıldığı gündeme geldi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

vatandaş

20 Ocak 2020 Pazartesi 13:36

18 yıllık bina niye yıkılır, tıpkı konak sinemasının ordaki kütüphane gibi müteahhitleri kalkındırmak için yıkılır.İsrafın anlamını bilmeyip de mustafa demiri başımıza bela edenler bu günaha siz de ortaksınız...

cevdet

17 Ocak 2020 Cuma 08:45

o bina ülkemizin zor günlerinde borç paralarla 20 yılda bitirilmiştir,kendisi yıkılıncaya kadar yıkılmasın o günleri bize hatırlatsın yıkmayın yapın yer mi yok

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Iraklıların IŞİD tarzı vahşi cinayetine 3 tutuklama

Samsun'da Iraklıların IŞİD tarzı vahşi cinayetine 3 tutuklama