25 Haziran 2019 Salı

SAMSUN'DA AKS TV CHP'NİN ŞEKER FABRİKASI MİTİNGİNİ ÜCRET KARŞILIĞI CANLI YAYINLAMIŞ

Samsun'da AKS TV CHP'nin Şeker Fabrikası mitingini ücret karşılığı canlı yayınlamış

Samsun'da uydudan yayın yapan AKS TV'nin CHP'nin Şeker Fabrikası önünde düzenlediği ve bol bol hükümetin eleştirildiği mitingi iki buçuk saat boyunca canlı olarak yayınlama karşılığında 3 bin TL aldığı iddia edildi.

04 Nisan 2018 Çarşamba 17:28 GÜNCEL

Samsun'da uydudan yayın yayan AKS TV'nin Şeker Fabrikası özelleştirmesi ile ilgili Çarşamba ilçesinde düzenlenen CHP'nin mitingini ücret karşılığı yaptığı gündeme geldi. 


15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi Samsun Cumhuriyet Meydanında başlatılan Demokrasi Nöbetlerini 10 gün boyunca canlı yayın olarak ekranlara taşımadığı ileri sürülen AKS TV'nin bu duruma bir belediye başkanının tepki göstermesi üzirine alana 10 gün sonra canlı yayın aracını gönderdiği ileri sürüldü. 

Samsun'un Çarşamba ilçesinde Şeker Fabrikası önünde CHP tarafından yapılan mitinge İYi Parti, Saadet Partisi'de destek verirken, özelleştirme süreci nedeni ile burada konuşma yapan isimler ise AKS TV'nin canlı yayın olarak aktardığı mitingde bol bol hükümeti eleştirdi. 

Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesine karşı düzenlenen mitingde CHP Milletvekilleri, kalabalığa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Çorum'da yapacağı mitingin propagandasını da yaparken, 15 Temmuz Demokrasi Nöbetlerinden 10 gün boyunca canlı yayın yapmadığı iddiası gündeme gelen AKS TV'nin programlar koordinatörününün de bir süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretlerinin yer aldığı bir ses kaydı ortaya çıkmış bu ses kaydı ise belediyeler ve siyasilere gönderilmişti. 

Referandım seçimi sürecine ait ses kayıtlarının kim veya kimler tarafından kayıt edildiği, ne amaçla saklanarak bugünlerde kamuoyuna sızdırıldığı merak konusu olurken, AKS TV proğramlar koordinatörüne ise komplo kurulduğu iddiaları ortaya atıldı. Kanalın bugün CHP'nin İyi Parti ve Saadet Partisi ile birlikte Çarşamba Şeker Fabrikası önünde yapılan mitingi iki buçuk saat boyunca canlı yayın olarak ekranlara taşıması, 2019 seçimleri öncesi manidar bulunurken, canlı yayının ücret karşılığı yapıldığı ileri sürüldü. AKS TV'nin CHP 'nin Şeker Fabrikası önünde gerçekleştirdiği mitingi 3 ile 5 bin TL arasında bir ücret karşılığı canlı yayınladığı ödemeyi ise bir milletvekilinin yaptığı iddia edildi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ziya KUL

05 Nisan 2018 Perşembe 09:39

samsunkenthaber bırak da yandaş olmayan bir medya unsuru kalsın.herkes senin gibi yalama olmak zorunda değil...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı talimat verdi aranan 7 kişi yakalandı

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı talimat verdi aranan 7 kişi yakalandı