24 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA ALT YAPI BİTENE KADAR BELEDİYE BAŞKANLARI KONTEYNIRLARDA YATACAK

Samsun'da alt yapı bitene kadar belediye başkanları konteynırlarda yatacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, yılbaşından sonra belediye başkanları ve meclis üyelerinin birer hafta arayla şantiyelerde yatacaklarını açıklayarak, "Alt yapı çalışmaları bitene kadar evde yatmak yok" dedi,

26 Kasım 2019 Salı 11:53 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, yılbaşından sonra başlatılacak alt yapı çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada, belediye başkanları ve meclis üyelerinin şantiyelerde yakacaklarını açıkladı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir başkanlığında Meclis Toplantı Salonu'nda yapıldı. Mecliste, 28 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Meclisin ardından yapılan SASKİ 2019 yılı kasım ayı olağan genel kurul toplantısında ise 11 madde komisyonlara havale edildi. 

ŞANTİYEDE YATACAKLAR
Samsun Gazetesinden Merve İlhan ve Barış Kaya'nın haberine göre Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  meclis toplantısında yaptığı açıklamada seçim öncesinde 17 ilçede vaat ettiği ve "Ben de nöbet tutacağım" dediği Şantiye Projesi'nin yılbaşından sonra başlayacağını belirterek, “Altyapı bitene kadar kimse evinde yatmayacak. Bizim ekiple beraber şantiyede yatacak. Ayrıca belediye başkanları, kadın ve erkek belediye meclis üyeleri de birer hafta arayla o konteynırlarda kalacak” dedi. 

KAMU YARARINA ÇALIŞIYORUZ
Samsun Gazetesinde yer alan habere göre Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’nin örnek çalışmalar yaptığını belirten Demir, “İlçe belediyelerimizle birlikte koordinasyonlu bir şekilde çalışma gayreti içerisindeyiz. Bir mimar olarak, yatay mimari kavramının bu güzel şehir için önem arz ediyor. İlerideki günlerde Tekkeköy ve Canik için bir plan çalışması yapacağız” dedi.

ALTYAPI PLANLARI YAPILMAMIŞ
Samsun’un hızlı kentleşmeye tabi olan bir şehir olduğu için geçmişteki şartlarından dolayı imar ve altyapı planlarının yapılmadığını söyleyen Başkan Demir, “Atakum bile yeni yapılaşan bir ilçe olmasına rağmen binaların  yüzde 65’inden fazlasının çatı suları kanalizasyona bağlı. Bu çok büyük bir problem. Bununla ilgili çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Samsun’daki altyapıyı tamamlayacağız. Yılbaşından sonra da nöbetler başlayacak. Özellikle altyapı çalışmalarımızda belediye başkanlarımız, kadın ve erkek meclis üyelerimiz nöbet tutacaklar” dedi.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İsmail Uyanık'ın başkan olduğu Samsunspor Derneğinde Tahsin Raci Kosif istifa etti

İsmail Uyanık'ın başkan olduğu Samsunspor Derneğinde Tahsin Raci Kosif istifa etti