17 Haziran 2019 Pazartesi

SAMSUN'DA ANNELER ÇOCUKLAR İÇİN HAYKIRDI! İDAM İSTERİZ

Samsun'da anneler çocuklar için haykırdı! İdam isteriz

Samsun'da Uğur Mumcu Parkında düzenlenen protesto gösterisinde çocuklara yönelik şiddet, tecavüz ve cinayet olayları protesto edildi. Protesto gösterisine çocukları ile katılan anneler "İdam isteriz" sloganları attı.

04 Temmuz 2018 Çarşamba 18:37 GÜNCEL

Samsun'da çoğunluğu kadınlardan oluşan kalabalık bir grup vatandaş çocuklara yönelik cinayet ve tecavüz olaylarını Uğur Mumcu Parkında protesto etti. Protesto sonrası yürüyüş yapmak isteyen vatandaşlarla Çevik Kuvvet Polisleri arasında gerginlik çıktı.

Samsun'da çocukların öldürülmesi olaylarını protesto eden vatandaşlar Uğur Mumcu Parkı önünde yaptıkları açıklamada, "Çocuklara uzanan eller kırılsın" sloganları atarak idam cezası istedi.

Çocuklarında katıldığı protesto gösterisinde anneler, çocukları ile birlikte düdük çalarak 'İstismara son' diye bağırdı.Açıklama sonrası yürüyüş yapmak isteyen ve çoğunluğu kadınlardan oluşan vatandaşlara yürüyüş izni olmadığı gerekçesi ile polis tarafından izin verilmedi. Yürüyüş yapmalarına izin verilmeyen vatandaşlar bu duruma tepki gösterirken, Uğur Mumcu Parkı civarında güvenlik önlemi alan  çevik kuvvet polisleri ile zaman zaman gergin anlar yaşandı. Samsun uyuma çocuklara sahip çık sloganlarının atıldığı protesto gösterisinde, yürüyüş izni nedeni ile yaşanan sorun bir süre sonra Samsun Valisi Osman Kaymak'ın devreye girmesi ile çözüme kavuşurken, polisler çocuklar için tepkilerini dile getiren vatandaşlara gelen talimat üzerine yürüyüş izni verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da çocuklar için yapılan protestoda yürüyüş krizini Vali çözdü

Samsun'da çocuklar için yapılan protestoda yürüyüş krizini Vali çözdü