14 Haziran 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA ANNELER PARKINDA SEYYAR SATICILAR İÇİN SATIŞ GÜNLERİ BELİRLENDİ

Samsun'da Anneler Parkında seyyar satıcılar için satış günleri belirlendi

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Anneler Parkında bulunan seyyar satıcılar için yeni bir düzenlemeye gitti. İlkadım ilçesinde seyyar satıcılar için Anneler Parkında satış yapabilecekleri günler belirlendi.

14 Eylül 2019 Cumartesi 17:36 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Rasathane Mahallesi'nde bulunan Anneler Parkını işgal eden seyyarlara satış günleri düzenliyor.


İstasyon Pazarına yönelik yeni düzenleme ile satış yapan esnaf ve seyyarların vatandaşlar ile alış-verişlerini yapabileceği satış günleri ilkadım'da hayat buldu.

Son günlerde ilçe genelinde  kaldırım işgaline yönelik denetimlerini sürdüren İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri bu seferde kayıt dışı seyyarlara yönelik denetim yaptı. Denetimlerde Rasathane Mahalle sakinlerinin de şikayetini değerlendiren belediye zabıta ekipleri  seyyarları  mağdur etmeden satış yapabileceği bir gün belirleyerek çevrede görüntü kirliliğine sebep olan ve bunu süreklilik haline getiren seyyarları kontrol altına aldı.

Yeni düzenleme ile İstasyon Mahallesi'nde bulunan İstasyon Pazarının  Çarşamba günlerini 2.el eşya satan seyyarlara, Cumartesi günleri Halk Pazarı,Pazar günleri ise Sosyete Pazarı olarak vatandaşın kullanımına açık hale gelecek.

Kimseyi mağdur etmeyeceğiz
Hem vatandaşların hem de seyyar satıcıların taleplerine kayıtsız kalmayan  İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; " Vatandaşlarımızın talebi üzerine kimseyi mağdur etmeden hem görüntü kirliliğini ortadan kaldırmış hem de o bölgede ekmeğini kazanan kardeşlerimize imkan sağlamış olacağız" şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor Başkent Akademi Futbol Kulübü (BAK) ile 2-2 berabere kaldı

Yılport Samsunspor Başkent Akademi Futbol Kulübü (BAK) ile 2-2 berabere kaldı