18 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA AŞIDAN KAÇANLARI İKNA TİPLERİ BULARAK TEK TEK AŞI YAPIYOR

Samsun'da aşıdan kaçanları ikna tipleri bularak tek tek aşı yapıyor

Samsun'da aşı ikna timleri, aşıdan kaçan ve aşı yaptırmak istemeyen çobanlar ile vatandaşları bularak tek tek aşı yapıyor.

11 Haziran 2021 Cuma 19:35 GÜNCEL

Samsun'da KoronaVirüs aşısı olması gerektiği halde aşısını olmak istemeyen vatandaşlar için kurulan Aşı ikna timi, kapı kapı dolaşarak aşı olmak istemeyenleri ikna edip aşılarını yapıyor.


Atakum İlçe Sağlık Müdürlüğünce kurulan Aşı İkna Timi, dağ bayır demeden, aşı olmak istemeyen vatandaşların izini sürüyor. 

Kendisine aşı hakkı tanımlanmasına rağmen aşıdan kaçan ve aşı olmak istemeyen kişileri tek tek tespit eden ekipler, kapı kapı dolaşarak ikna çabalarında bulunuyor. 

SamsunHaberAjansından Şahin Binici'nin haberine göre aşıdan kaçan çobanlar da unutulmadı. Ayaklarına kadar gelen aşı timine, koronavirüs aşısından halk arasında dolaşan dedikodular nedeniyle  korktuğunu belirten çobanlar, aşı vurulmak istemediklerini söyledi.  Ancak bilinçli sağlıkçılar, bir çobanı ikna ederek, aşısını hayvanları otlattığı sırada yaptı. Bir çoban ise bir kaç gün önce korona virüs hastalığını atlattığını söyleyince, aşısı yapılmadı. 

Atakum İlçe Sağlık Müdürü Dr. Barış Ömer Çankaya, Atakum ilçesinde aşıdan kaçan 6 bin kişi olduğunu belirterek, bu kişilerin evlerine gidip tek tek ikna etmeye çalıştıklarını ve aşılarını yapmak için gerekli gayretlerin gösterildiğini söyledi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Vatan Daş

12 Haziran 2021 Cumartesi 13:43

Sen önce bilim kurulundaki aşı karşıtlarıyla aşı yandaşlarını haber yap ondan sonra kimin korkak kimin cesur olduğuna karar ver....Devletin virüslülere zorla içirdiği ilacı şimdi içirmemesinden ders aldı aşı karşıtları...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Bafra'da Oğuz Bircan 3 kişiyi öldürdü! Cinayetin sebebi yan yan bakma sözü

Samsun Bafra'da Oğuz Bircan 3 kişiyi öldürdü! Cinayetin sebebi yan yan bakma sözü