21 Ocak 2022 Cuma

SAMSUN'DA ATA ÇOCUK ANAOKULUNDA GELENEKSEL SOKAK OYUNLARI ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Samsun'da Ata Çocuk Anaokulunda Geleneksel Sokak Oyunları Şenliği düzenlendi

Samsun'da Atakum Belediyesine bağlı Ata Çocuk Anaokulunda düzenlenen Geleneksel Sokak Oyunları Şenliğinde belediye başkanı Cemil Deveci minik çocuklarla oyunlar oynadı.

12 Ekim 2021 Salı 14:24 GÜNCEL

Samsun'da Atakum Belediyesi Ata Çocuk Anaokulu’nda düzenlenen Geleneksel Sokak Oyunları Şenliğinde, minikler eski çocuk oyunları körebe, misket, seksek, halat çekme gibi oyunlarını oynayarak doyası eğlendi. 


Samsun'da Atakum Belediyesi tarafından uzman eğitimciler eşliğinde dünya standartlarında eğitim verme ilkesiyle hizmete açılan AtaÇocuk Anaokulu’nda Geleneksel Sokak Oyunları Şenliği gerçekleştirildi. Eski dönem çocuk oyunlarından misket, körebe, dombili, bilyalı araba, tiktak, seksek, halat çekme, langırt gibi toplamda 11 farklı oyun alanı oluşturulan şenlikte, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci de AtaÇocuklu miniklerin oyunlarına ortak oldu. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı şenlikte minikler gönüllerince eğlenerek oyunlar oynadı. 

ÇOCUKLUĞUMU YENİDEN YAŞIYORUM
Şenlik sayesinde çocukluğunu yeniden yaşadığını söyleyen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Pandemi döneminde çocuklar evde sıkıldı. Çocuklara çocukluklarını yaşatmaya, oyun oynarken zihinlerini ve kolektif davranış biçimlerini geliştirmeye çalışıyoruz. Zaten bu oyunlar bizim geleneksel ve çocukluğumuzdan bu tarafa oynadığımız oyunlar. Arkadaşlarımız da bu oyunlara yeniden dönmemiz ve çocukların sokaklarda arkadaşlarıyla birbirlerine saygı sevgi çerçevesinde bir arada yaşama kültürü geliştirmeye gayret ediyor. Bu okullarda verdiğimiz budur. Eğitimcilerimiz doğru bir şey yapıyor, özveriyle çalışıyorlar. Atakum’daki ve Samsun’daki diğer okullara örnek olmaya çalışıyoruz” diye konuştu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı bir puan farkla arabulucu oldu

Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı bir puan farkla arabulucu oldu