26 Eylül 2020 Cumartesi

SAMSUN'DA ATAKUM BELEDİYE BAŞKANI CEMİL DEVECİ'YE GÖREVE BAŞLADIĞI İLK GÜN HACİZ ŞOKU

Samsun'da Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'ye göreve başladığı ilk gün haciz şoku

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı seçilen Cemil Deveci, başkanlık görevine başladığı gün belediyeye gelen 687 bin liralık haciz ile şok yaşadı. Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'ye göreve başladığı ilk gün haciz şoku,

08 Nisan 2019 Pazartesi 17:11 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanlığı görevine bugün itibarı ile başlayan Cemil Deveci,  göreve başladığı ilk gün icra dairesinden belediyeye gönderilen 687 bin liralık haciz ile şaşkına döndü.


Samsun'da 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Atakum Belediye Başkanı seçilen Av. Cemil Deveci, düzenlenen devir teslim töreni ile belediye başkanı mührünü ve makamı bugün devraldı.  Atakum Belediye Başkanı olarak başkanlık koltuğuna bugün oturan Cemil Deveci, göreve başlamasının ilk saatlerinde, önüne gelen haciz dosyası ile şok yaşadı.

ATAKUM BELEDİYESİ BORÇLARINI ÖDEMEMİŞ
Atakum Belediye Başkanı olarak göreve başlamasının üstünden henüz birkaç saat geçmişken önüne gelen 687 bin liralık icra dosyası ile şok olan Cemil Deveci, Atakum Belediyesi’ne icra takibi başlatmış bir şahsın, kamulaştırmadan el atmadan kaynaklı icra takibi dosyası açtırdığını ifade etti. Samsun İcra Dairesinden gönderilen hacizde, maaş hesapları hariç Atakum Belediyesinin tüm hesaplarına 687 bin 528,78 TL'lik borç nedeni ile haciz konuldu.

Hukuksal süreç ile alakalı gerekli işlemlerin yapılacağını belirten Başkan Cemil Deveci "Hizmete başladığımız ilk dakikalarda böyle bir icra takibi ile karşılaşmak üzücü bir durum. Bir enkaz devralacağımızı biliyorduk ancak ilk günden de böyle durumla karşılaşacağımızı tahmin etmemiştik. Gerekli tüm işlemlerin başlatılması için arkadaşlarımız çalışmalara başladılar"  şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

misafir

09 Nisan 2019 Salı 09:23

sayın başkan belediyeyi hangi halde aldıysan borcu ile harcı ile bunu tüm atakumlu vatandaşlarının bileceği şekilde paylaşmanı bekliyoruz.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş: Hizmeti el birliği ile yapacağız

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş: Hizmeti el birliği ile yapacağız