24 Eylül 2020 Perşembe

SAMSUN'DA ATAKUM BELEDİYESİ CHP'Lİ MERHUM İHSAN KALKAVAN'IN İSMİNİ PARKA VERECEK

Samsun'da Atakum Belediyesi CHP'li merhum İhsan Kalkavan'ın ismini parka verecek

Samsun'da AK Partili Atakum Belediyesi 2019 yılının ilk meclis toplantısında CHP'nin merhum milletvekili İhsan Kalkavan'ın ismini parka verme kararı aldı.

02 Ocak 2019 Çarşamba 17:47 GÜNCEL

Samsun'da Atakum İlçe Belediyesi 2019 yılının ilk meclis toplantısında Samsun'un sevilen isimlerinden olan CHP'nin merhum milletvekili İhsan Kalkavan'ın ismini bir parka verme kararı aldı.


Atakum Belediye Meclisi 2019 Yılının ilk meclis toplantısı, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı başkanlığında, Atakum Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşti. 16 maddenin oylandığı mecliste, oy birliğiyle alınan kararla CHP Samsun Eski Milletvekili Ahmet İhsan Kalkavan ve trafik kazası sonucu hayatını kaybeden 14 yaşındaki Buse Aydın’ın isimleri, Atakum Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan parklarda yaşatılması kabul edildi.

ATAKUM’DA VEFA
Atakum ilçesine kazandırdıkları parklarda, tesislerde ve caddelerde önemli değerlerin isimlerini yaşatmaya devam ettiklerini söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum, değerlerine sahip çıkan bir ilçe. Biz de Atakum Belediyesi olarak ilçemizdeki parklarda, değerlerimiz uğruna can veren kahraman şehitlerimizin, ülkemizin ve şehrimizin gelişimine katkı veren siyasilerin ve organ bağışçılarının isimlerini yaşatıyoruz. Yapımını tamamladığımız 2 parkımıza da Samsun’un sevilen siyasilerinden, 23 Temmuz 2017’de hayatını kaybeden CHP Samsun Eski Milletvekili Ahmet İhsan Kalkavan ve geçtiğimiz Ramazan ayında geçirdiği elim trafik kazası sonucu hayatını kaybeden 14 yaşındaki Buse Aydın kızımızın isimlerini veriyoruz” diye konuştu.


DEĞERLERİMİZİ YAŞATMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Çocuklarımızın oyunlar oynadığı parklar ve spor tesisleri, isimlerini şehitlerimiz ile ülkemiz ve milletimiz için önemli değerlerden alıyor. 5 yıllık görev sürecimizde Atakum’a kazandırdığımız 65 çocuk parkına isim verirken çok duyarlı davranmaya özen gösterdik. Şehitlerimiz ve önemli değerlerimizin yanı sıra, birçok parka da organ bağışçısı olan vatandaşlarımızın isimlerini verdik. Bu anlamda vefatının ardından organ bağışı ile başkalarının yaşama tutunmasını sağlayan bağışçıların isimleri de Atakum’da yaşıyor.  Atakum Belediyesi olarak değerlerimizin isimlerini ilçemizde yaşatmaya devam edeceğiz. Bu anlamda meclise sunduğumuz gündem maddemize, oybirliği ile destek veren tüm meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da görevden alınan MHP İl Başkanı Taner Tekin açıklama yaptı

Samsun'da görevden alınan MHP İl Başkanı Taner Tekin açıklama yaptı