17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN'DA ATAKUM BELEDİYESİ MECLİS TOPLANTISI İŞARET DİLİ DE KULLANILARAK CANLI YAYINLANDI

Samsun'da Atakum Belediyesi meclis toplantısı işaret dili de kullanılarak canlı yayınlandı

Samsun'un CHP'li Atakum Belediyesi meclis toplantılarını sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlamaya başlarken, yapılan meclis toplantılarını duyma engellilerin de takip edebilmesi için toplantıda ayrıca işaret dili ile sunum da yapılıyor.

02 Eylül 2019 Pazartesi 18:07 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesinde eylül ayı meclis toplantısı sosyal medyadan canlı yayınlanırken Samsun'da ilk defa bir belediye meclisinde işaret diliyle çeviri yapılarak, duyma engelli vatandaşların da canlı yayınlanan meclis oturumunu takip etmesi sağlandı.


Atakum Belediye Meclisi eylül ayı toplantısı 1. oturumu Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci başkanlığında gerçekleşti. Meclis gündeminde yer alan 8 madde görüşülmek üzere oy birliğiyle ilgili komisyonlara havale edildi. 

SAMSUN'DA İLK DEFA
Her oturumu şeffaf belediyecilik anlayışıyla sosyal medya üzerinden canlı yayınlanan mecliste, Samsun'da ilk defa işitme engelli yurttaşlar için işaret dili çevirisi gerçekleştirildi. Atakum İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı ve işaret dili eğitmeni Tugay Kurtgözlü sosyal medyadan canlı olarak meclis oturumu takip eden engeliler için toplantıyı başından sonuna dek çevirdi.

İYİ PARTİ'YE GEÇTİLER
Mecliste Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile 31 Mart 2019 seçimlerinde ittifak kurarak meclis üyesi seçilen İYİ Partili üyeler, İYİ Parti Genel Merkezi tarafından alınan kararın ardından verdikleri dilekçeyle artık İYİ Parti üyesi olarak görevlerine devam edeceklerini ifade ettiler. Atakum Belediye Meclisi İYİ Parti Grubu şu isimlerden oluştu: Ayhan Ayvaz, Özlem Danışman, Fikret Can Demir, Yusuf Koloğlu, Füsun Uzun, Mehmet Aydın. Buna göre Atakum Belediye Meclisi üye dağılımı CHP'nin 12, AK Parti'nin 9, İYİ Parti'nin 6 ve MHP'nin de 5 meclis üyesi şeklinde oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Bafra ilçesinde tarladan dönen bir aileye balta ve sopalarla saldırdılar

Samsun'un Bafra ilçesinde tarladan dönen bir aileye balta ve sopalarla saldırdılar