23 Mayıs 2019 Perşembe

SAMSUN'DA ATAKUM BELEDİYESİ ZABITALARI FIRSATÇI AVINA ÇIKTI MARKETLERİ DENETLEDİ

Samsun'da Atakum Belediyesi Zabıtaları fırsatçı avına çıktı marketleri denetledi

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Zabıtaları, son dönemde döviz kuru artışını bahane ederek usulsüz fiyat artışı yapanların önüne geçmek için marketlerde denetim yaptı.

03 Ekim 2018 Çarşamba 16:21 GÜNCEL

Samsun'da Atakum İlçe Belediyesi Zabıtaları, ilçede bulunan marketlerde denetim yaparak usulsuz fiyat artışı olup olmadığını kontrol etti.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Grup Toplantısında yaptığı açıklamanın ardından marketlerde  denetimlerini sıklaştıran Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçedeki marketleri tek tek inceleyerek usulsüz fiyat artışlarına adeta savaş açtı.

USULSÜZ FİYAT ARTIŞINA MÜSAADE YOK
Marketlerde ve hallerde meydana gelen usulsüz artışlarla ilgili grup toplantısında uyarılarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Marketlerde şurada burada sizler işi en yakından teftiş eden insanlarsınız. Gerçekten alışılmadık görülmedik şekilde ürünlerde fiyat farkı varsa bunu zabıtaya bildirin. Belediyelere de sesleniyorum zabıtalarınızı uyarın” açıklaması sonrasında denetimlerini sıklaştıran Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gerçekleştirdikleri günlük denetimleri daha da sıklaştırarak fırsatçılara göz açtırmıyor.ATAKUM’DA USULSÜZLÜK YOK
İlçedeki marketleri tek tek gezerek fiyat, son kullanma tarihi ve tazelik denetimleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Atakum Belediyesi Zabıta Müdürü Hüseyin Türk, “Ekiplerimizle birlikte 7/24 sahada, görevimizin başındayız. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın da hassasiyetleriyle vatandaşlarımızdan gelen her şikayeti değerlendiriyoruz. Bu anlamda gerçekleştirdiğimiz standart denetimleri daha da sıklaştırmış bulunmaktayız. İlçemizde yaptığımız denetimlerde herhangi bir usulsüzlüğe rastlamadık. Vatandaşlarımız ilçemizdeki marketlerden gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirler" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Taşkın: İyiye giden bir Samsunspor var

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Taşkın: İyiye giden bir Samsunspor var