28 Ekim 2020 Çarşamba

SAMSUN'DA ATAKUM BELEDİYESİNE AİT TESİSLERİN ŞAHISLARA VERİLMESİ OLAYINA İDARİ SORUŞTURMA AÇILIYOR

Samsun'da Atakum Belediyesine ait tesislerin şahıslara verilmesi olayına idari soruşturma açılıyor

Samsun'un Atakum ilçesinde belediyeye ait tesislerin spor kulübü adı altında şahıslara sözleşmesiz olarak verildiği, bu yolla belediyeye ait tesislerden şahısların cebine yüklü paralar aktığı iddiaları ile ilgili idari soruşturma başlatılıyor.

01 Haziran 2019 Cumartesi 19:52 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçe Belediyesine ait tesislerin, 31 Mart yerel seçimleri öncesi spor kulüpleri ve şahıslara sözleşmesiz olarak verildiği ve belediyeye ait tesisleri işleten şahısların buradan büyük miktarda kazanç sağladığı iddiası ortalığı karıştırdı.


Samsun'un Atakum İlçe Belediyesinin, belediyeye ait bazı tesisleri mühürlediği ile ilgili haberimiz gündeme bomba gibi düştü.

31 Mart yerel seçimlerinde Atakum Belediye Başkanı seçilen Cemil Deveci'nin talimatı ile bugün belediyeye ait Banda Aceh Spor Tesisleri ile Çakırlar Korusu gibi belediyeye ait tesislere giden zabıtalar, bu tesisleri mühürleyerek kapattı. Olayın Samsun Kent Haber'de gündeme gelmesi sonrası ise mühürleme işleminin neden yapıldığı ile ilgili şok edici bilgilerde ortaya çıktı.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, kendisinden önceki belediye yönetiminin belediyeye ait tesisleri izinsiz ve sözleşmesiz bir şekilde spor kulüpleri ve şahıslara vererek işlettirdiğini tespit ettiklerini, belediyeye ait bu tesisleri geri almak isteyince şahısların bu yerleri belediyeye vermediğini bu nedenle mühürleme işleminin yapıldığını açıklamıştı.

 Ruhsatsız olduğu için mühürlendikleri gündeme gelen belediye tesislerinin ruhsatlı olduğunu da açıklayan Cemil Deveci, konuyla ilgili Samsun Kent Haber'e yaptığı açıklamada, "Belediyenin malı olan tesisler spor kulübü adı altında birilerine sözleşmesiz, izinsiz olarak verilmiş.  İzinsiz ve sözleşmesiz verilen belediyenin bu tesislerinde para nereye gidiyor, kime gidiyor, kim harcıyor belli değil" demişti.

Atakum Belediyesine ait tesislerin bir önceki dönem belediye yönetimi tarafından şahıslara ve spor kulüplerine verildiği ve özellikle spor kulüplerine verilen belediyeye ait spor tesislerinde, kafetarya ile halı saha maçlarından elde edilen gelirlerin, belediye kasasına girmediği gündeme gelmişti. 

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, belediyeye ait tesisleri geri almak istemeleri üzerine,  spor kulübü adı altında verilen tesislerin şahıslar tarafından geri verilmediğini bu nedenle söz konusu tesislerin mühürlendiğini  belirterek "Şuan bu şekilde şahıslara verilen belediyeye ait 3 tesise el koyduk. Belediyemiz görevlileri geri alınan bu tesislerde makbuz karşılığı işlem yapıyor. " açıklamasında bulunmuştu.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, şahıslara verilen belediyeye ait tesislerden bu zamana kadar elde edilen gelirler, bu gelirlerin kimler tarafından kullanıldığı yada ne kadar gelir sağlandığı ile ilgili de idari soruşturma açacaklarını açıkladı. Samsun Kent Haber'in gündeme getirdiği olay, kamuoyunda da büyük yankı uyandırdı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

ahmet 5561

07 Haziran 2019 Cuma 19:44

Sayın AK parti il başkanı ve yönetimi kaybettiğiniz yerlerdeki belediye başkanları göreve geldiklerinden beri yolsuzluklarla ilgili bas bas bağırıyorlar siz ne yapıyorsunuz herşeye cevap veren siz neden çıkıpta yalanlamıyorsunuz doğru ise denilenler devletin kurumlarını neden harekete geçirmiyorsunuz yoksa sizlerde mi bu yolsuzluklara ortaksınız

Hande Nur

03 Haziran 2019 Pazartesi 11:13

İnsan da Allah korkusu olmayınca vurgun da yapar devletten maaşını alıp okula gidip öğretmenlik yapacağına belediyenin açılışlarına da gider.

Anıl Kartal

02 Haziran 2019 Pazar 20:43

Spor kulüpleri derken?? İsim verin de Atakum un diğer 3 kulübü zan altında kalmasın..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş Saathane esnaflarıyla buluştu

Samsun'da İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş Saathane esnaflarıyla buluştu