25 Nisan 2019 Perşembe

SAMSUN'DA ATAKUM İLÇE BELEDİYESİ'NİN OSMAN HAMAMLARI HİZMETE GİRDİ

Samsun'da Atakum İlçe Belediyesi'nin Osman Hamamları hizmete girdi

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi tarafından yapılan Osmanlı Hamamları bugün itibari ile açılarak hizmete girdi. Atakum ilçesinde hizmete giren Osmanlı Hamamları kadın ve erkekler için iki ayrı bölümden oluşuyor.

12 Mart 2018 Pazartesi 14:54 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçe Belediyesi tarafından hizmete alınan Osmanlı Hamamları vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Atakum İlçe Belediyesi tarafından yapılan Osmanlı Hamamlarında sauna, tuz odası, yüzme havuzu bulunuyor.


Atakum Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Osmanlı Hamamlarının hizmet vermeye başladığını açıklayan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakumlulara verdiğimiz sözleri tutmanın gururunu yaşıyoruz. Osmanlı Hamamları ilçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Atakum Belediyesi tarafından Mevlana Mahallesinde yapımı tamamlanan Osmanlı Hamamlarının bugün itibariyle (12 Mart Pazartesi) hizmet vermeye başladığını ifade eden Başkan Taşçı, “Tuz odası, havuzu, saunası ve dinlenme alanlarıyla birlikte, Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden izler taşıyan Atakum Osmanlı Hamamları, önemli bir turizm durağı olacak” şeklinde konuştu.

ÖNEMLİ BİR TURİZM DURAĞI

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın Atakum için 55’te 55 proje sözü içerisinde yer alan Osmanlı Hamamları 12 Mart Pazartesi günü itibariyle Atakumlulara hizmet vermeye başladı. Osmanlı Hamamlarının tüm bölgeye hizmet verecek önemli bir proje olduğunu kaydeden Başkan Taşçı, “Bugün itibariyle vatandaşlarımıza kapılarını açan Atakum Osmanlı Hamamları, kadın ve erkekler için olmak üzere iki ayrı bölümden oluşuyor. İçerisinde her bölüm için ayrı ayrı, sauna, tuz odası, yüzme havuzu ve dinlenme alanları bulunduran Osmanlı Hamamları, bin 600 metrekare alan üzerine, Osmanlı ve Selçuklu mimarisi ile inşa edildi. Bugün itibariyle hizmet vermeye başlayan Atakum Osmanlı Hamamları, inanıyorum ki kısa bir süre içerisinde Samsun’un en önemli turizm duraklarından birisi olacak” ifadelerini kullandı.

MARKA KENT ATAKUM

İlçede bulunmayan bir hizmeti daha Atakumlularla buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakumlu hemşerilerimize, birçok ihtiyaçları için ilçeden ayrılmak zorunda kalmayacakları sözü vermiştik. Verdiğimiz sözleri sırasıyla yerine getiriyoruz. Noter, devletin sağlık hizmetleri için hastane binası gibi projelerimizden sonra, şimdi de Osmanlı Hamamları projemizi tamamlayarak, Atakum’un önemli bir eksikliğini daha gidermiş olduk. Atakum Belediyesi olarak 3 buçuk yıl içerisinde hayata geçirdiğimiz 79 projenin her biri, Atakum’u daha yaşanılabilir bir kent haline getirirken, diğer yandan da marka kentler arasındaki yerini almasını sağladı. Atakum, artık tüm Türkiye’de bilinen, göç alan ve her yıl rekor düzeyde nüfusu artan bir ilçe. Atakum Belediyesi olarak ilçemizin her alanda yükselişinin sürdürülebilmesi adına, gece-gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da TÜYAP'tan umduğunu bulamayan esnaflar kendi festivalini düzenleme kararı aldı

Samsun'da TÜYAP'tan umduğunu bulamayan esnaflar kendi festivalini düzenleme kararı aldı