28 Ocak 2022 Cuma

SAMSUN'DA ATAKUM İLÇESİNDE YAPILAN AKARYAKIT İSTASYONUNDA GARİP OLAYLAR

Samsun'da Atakum ilçesinde yapılan akaryakıt istasyonunda garip olaylar

Samsun'da Gazioğlu Net Yapı İnşaat firmasının sözleşmesini fesh eden Türk Petrollerinin yaptırdığı akaryakıt istasyonunda halen Gazioğlu Net Yapı İnşaat firmasının ismi kullanılıyor. Samsun'da Atakum ilçesinde yapılan akaryakıt istasyonunda garip olaylar

09 Haziran 2021 Çarşamba 16:57 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesi Atatürk Bulvarı ile Alaçam caddesinin kesiştiği noktada yapımına başlanan akaryakıt istasyonunda Türk Petrolleri Gazioğlu Net Yapı İnşaat firmasının sözleşmesini fesh etmesine rağmen inşaatta halen Gazioğlu Net Yapı İnşaat firmasının ismi kullanılıyor.


Türk Petrollerinin 22 Şubat tarihinde Gazioğlu Net Yapı İnşaat firması ile yaptığı sözleşme kapsamında Atakum ilçesinde yapımına başlanan akaryakıt istasyonu ile ilgili gündeme gelen iddialar şoke etkisi yaratırken, sözleşmesi fesh edilmiş olmasına rağmen söz konusu inşaatta brandalarla çevrili alanda Gazioğlu Net Yapı İnşaat firmasının isminin olması dikkati çekiyor.

RÜŞVET İDDİALARI ŞOKE ETKİSİ YARATTI
Sözleşmesi tek taraflı fesh edilen ve inşaatla ilişiği kesilmiş olmasına rağmen Gazioğlu Net Yapı İnşaat firmasının isminin kullanıldığı ve inşaatta çalışan işçilerin de halen Gazioğlu Net Yapı İnşaat firmasına ait yelekleri giydikleri gündeme geldi.

Atakum ilçesinde yapımı devam eden tartışmalı akaryakıt istasyonunun yapımı işini alan yüklenici firma Gazioğlu Net Yapı İnşaat firmasının devre dışı bırakılarak, işin alt taşeron firma olan Kardeşler Akaryakıt firmasına verilmesi ile ilgili, gündeme gelen rüşvet iddiaları şoke etkisi yartmıştı. 

HALA FİRMANIN İSMİ KULLANILIYOR
Söz konusu akaryakıt istasyonu inşaatı için Gazioğlu Net Yapı İnşaat firmasının milyonluk malzeme alımı yaptığı, sözleşmenin fesh edilmesi ile mağdur olduğu, alınan malzemelerin ise şuan Kardeşler Akaryakıt firması tarafından kullanıldığı, inşaat sahasında Gazioğlu Net Yapı İnşaat firmasının isminin kullanıldığı, işçilerinde yine bu firmaya ait yelekleri giydikleri belirtilirken, Gazioğlu Net Yapı İnşaat firmasının süreç ile ilgili dava açtığı ortaya çıkmıştı.

Akaryakıt istasyonu inşaatının yapım işini üstlenen Gazioğlu Net Yapı İnşaat firmasının sözleşmesinin biran da fesh edilerek Türk Petrolleri tarafından işin yüklenici firmanın alt taşeronu olan Kardeşler Akaryakıt'a verilmesi sonrası ortaya atılan iddialar soru işaretleri oluşturmuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

serkan

08 Temmuz 2021 Perşembe 16:22

Nerede RANT orada Samsunbüyükşehir ve ekibi

SAMSUNLU

21 Haziran 2021 Pazartesi 12:19

RANTTTTTTTT.. İŞTAHLARIDA KESİLMİYOR...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Türk Petrollerinin yaptırdığı akaryakıt istasyonu ruhsatsız çıktı

Samsun'da Türk Petrollerinin yaptırdığı akaryakıt istasyonu ruhsatsız çıktı