27 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA ATAKUM İLÇESİNE BELEDİYE KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ YAPACAK

Samsun'da Atakum ilçesine belediye küçük sanayi sitesi yapacak

Samsun'un Atakum ilçesi Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum ilçesinde 100 iş yeri kapasiteli küçük sanayi sitesi yapacaklarını açıkladı.

19 Kasım 2018 Pazartesi 01:05 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesine belediye tarafından küçük sanayi sitesi yapılacak. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, yapılacak küçük sanayi sitesi ile ilgili açıklamada bulundu.


Göreve geldiği günden itibaren Atakum’u her alanda lider, marka bir kent haline getirmek için çalıştıklarını ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum, 4,5 yılda hayata geçirdiğimiz yatırımlarla, marka kent olma yolunda emin adımlarla ilerleyen, bölgesinin yıldızı konumunda bir ilçe. Hayata geçireceğimiz Küçük Sanayi Sitesi ile ilçemizin bir eksikliğini daha tamamlamış olacağız” ifadelerini kullandı.

Atakum sakinlerinin, araçlarının en küçük ihtiyacı için bile Atakum dışına çıkmak zorunda kaldıklarını ve bu duruma dur demek için harekete geçtiklerini ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Göreve geldiğimiz günden itibaren ilçemizin önemli eksiklerini giderme noktasında önemli çalışmalara ve kapsamlı yatırımlara imza attık. Bu anlamda Atakum’un en büyük eksikliklerinden biri olan Küçük Sanayi Sitesini de Atakum Belediyesi olarak vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. 100 dükkân kapasiteli modern küçük sanayi sitesi ile artık vatandaşlarımız araçlarının ihtiyaçları için ilçe dışına çıkmak zorunda kalmayacak. İncesu Mahallemizde kuracağımız sanayi sitesi, hem merkezi konumundan dolayı kolay ulaşılabilir hem de şehrin görüntüsünü bozmayacak bir alanda yükselecek. Bu sayede Atakum’un çeşitli noktalarında hizmet veren oto tamir dükkânlarını da bir araya getirerek, şehir içindeki kirli görüntüyü ortadan kaldırmış olacağız” ifadelerine yer verdi.Atakum’un, Karadeniz’in en hızlı gelişen ve büyüyen ilçesi olduğunun altını çizen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “İlçemizde yaşanan rekor nüfus artışıyla doğru orantılı olarak belediyecilik faaliyetlerimizi de hızla artırdık. Bu anlamda hem göç alan, hem de 2014 seçimleri sonrası hizmet sınırı 5 kat genişleyen ilçemizi, hükümetimizin de desteğiyle birçok yatırımla buluşturduk. Hayata geçireceğimiz Küçük Sanayi Sitesi ile Atakum’un büyük bir eksikliğini daha gidermiş olacağız. İnşa edeceğimiz sanayi sitesinden dükkan satın almak isteyen vatandaşlarımıza da Atakum Belediyesi olarak her türlü kolaylığı sağlayacağız. Kira öder gibi dükkan sahibi olacaklar” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Tekkeköy'de başkan aday adayı Ensar Erdöl'e halk yakın ilgi gösteriyor

Samsun Tekkeköy'de başkan aday adayı Ensar Erdöl'e halk yakın ilgi gösteriyor