17 Nisan 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA ATAKUM SAHİLİNDE MEKANLAR MÜŞTERİLERLE DOLUP TAŞTI

Samsun'da Atakum sahilinde mekanlar müşterilerle dolup taştı

Samsun'da İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, KoronaVirüs salgını nedeniyle lokanta, dernek, kafe gibi yerlerde masalara iki kişiden fazla müşteri alınmaması kararı almasına rağmen Atakum ilçesi sahilinde bulunan mekanların tıklım tıklım dolu olması dikkati çekti.

07 Nisan 2021 Çarşamba 20:28 GÜNCEL

Samsun'da KoronaVirüs salgını nedeniyle lokanta, dernek, kafe, tatlıcı, pastane, çay ocağı gibi mekanlarda masaya iki kişiden fazla müşterinin oturması yasaklandı ama Atakum sahilinde ki mekanların bu karara uymadıkları gözlemlendi.


Atakum ilçesi sahil bandında bulunan mekanların neredeyse tamamı bugün yaşanan güneşli hava sebebi ile tıklım tıklım doldu. Samsunlular, güneşli hava nedeniyle Atakum sahiline akın ederken, burada bulunan mekanlarında kalabalık müşterilerle dolup taştığı görüldü. 

Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, yüzde 50 kapasite ile çalışmalarına izin verilen lokanta, restoran, kafeterya, pastane, tatlıcı, ile dernek lokali, kıraathane, çay bahçesi gibi işyerlerinde aynı masada iki kişiden fazla müşterinin oturmasına izin verilmeyeceğini açıklarken, bu kurala Atakum ilçesi sahilinde bulunan mekanların uymaması ve masalara ikiden fazla müşteri almaya devam etmesi objektiflere yansıdı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Galip Öztürk SAMKON adayı Gümüş ve Aşçı'ya başarı diledi

Galip Öztürk SAMKON adayı Gümüş ve Aşçı'ya başarı diledi