19 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN'DA ATAKUM SEYİR TESİSLERİ CAZİBE MERKEZİ OLDU

Samsun'da Atakum Seyir Tesisleri cazibe merkezi oldu

Samsun'un Atakum ilçe Belediyesi Başkanı İshak Taşçı, ilçede yaptıkları Seyir Terası ile ilgili yaptığı açıklamada, "Atakum manzarası eşliğinde vakit geçirebilmesi için hayata geçirilen Atakum Seyir Tesisleri, kısa süre içerisinde Atakum’un cazibe merkezi oldu" dedi.

01 Ekim 2018 Pazartesi 14:55 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesi Balaç mahallesinde yapılan Seyir Tesisleri ile ilgili açıklama yapan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum Seyir Tesislerinin muhteşem manzarası ile ziyaretçilerini kendine hayran bıraktığını söyledi.


Samsun'un Atakum ilçesinde ilçeye hakim bir nokta olan Balaç Mahallesi eteklerinde Atakum Belediyesi tarafından yapımı tamamlan Seyir Tesisleri, Atakumluları buluşturmaya devam ediyor. Özellikle hafta sonları muhteşem Atakum manzarası eşliğinde ailesiyle birlikte kahvaltı yapmak isteyenlerin uğrak noktası olan Atakum Belediyesi Seyir Tesisleri, Karadeniz Bölgesinin önemli bir turizm merkezi haline geldi.

Geçtiğimiz aylarda hizmet vermeye başlayan Atakum Belediyesi Seyir Tesislerinin çok kısa bir süre içerisinde büyük bir ilgi gördüğüne dikkat çeken Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum Belediyesi Seyir Tesislerimiz yeşil ile mavinin kucaklaştığı muhteşem Atakum doğasını seyretme imkanı sunarken, Karadeniz mutfağının birbirinden güzel lezzetlerini sunan restoranı, kafeteryası, seyir terası, ahşap kamelyaları ve yürüyüş yoluyla Atakumlu vatandaşlarımızın vazgeçilmezi haline geldi. Hemşerilerimizin büyük ilgi gösterdiği Seyir Tesislerimiz günün her saatinde binlerce Atakumluya hizmet veriyor” ifadelerine yer verdi.

Atakum’un, Karadeniz Bölgesinin en çok göç alan ilçesi olduğunu kaydeden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “İlçemiz, gerek doğası gerek yaşanılabilirliğiyle çevre il ve ilçeler başta olmak üzere Türkiye’nin birçok bölgesinden her yıl on binlerce vatandaşımızı ağırlıyor. Bu anlamda ‘Turizm Kenti Atakum’ parolasıyla hayata geçirdiğimiz turizm odaklı projelerle, Atakum’u Karadeniz’in turizm cenneti haline getirmeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz çalışmaların sonuç verdiğini görmek de bizleri mutlu ediyor. Atakum Belediyesi olarak ilçemizin her alanda marka bir kent olması ve her geçen gün daha da yaşanılabilir hale gelmesi için gece-gündüz demeden, mesai kavramı gözetmeden çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, daha önce yaptığı bir açıklamada ise Seyir Terasının çevresinin de cazibe merkezi haline geldiğini yapılan sitelere ve iş yerlerine Seyir Terasından esinlenerek isim verdiklerini açıklamıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da o AVM'de engelliler için ayrılan alanlara araçlarını park edenlere tepki var

Samsun'da o AVM'de engelliler için ayrılan alanlara araçlarını park edenlere tepki var