20 Nisan 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA ATATÜRK ANITINDA 10 KASIM TÖRENİ YAPILDI

Samsun'da Atatürk Anıtında 10 Kasım töreni yapıldı

Samsun'da Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 80'inci yılı nedeni ile 10 Kasım'da Atatürk Anıtında tören düzenlendi.

10 Kasım 2018 Cumartesi 10:30 GÜNCEL

Samsun'da Atatürk'ün vefatının 80'inci yılı nedeni ile Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni düzenlendi ardından saat 09:05 geçe çalınan siren sesi ile anıtta saygı duruşunda bulunuldu.


Samsun Valisi Osman Kaymak'ın yanı sıra Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, askeri erkan ile vatandaşların katıldığı 10 Kasım töreninde gazilerde yer aldı.Öte yandan Samsun Valisi Osman Kaymak yayınladığı 10 Kasım mesajında şunları dile getirdi.
"Cumhuriyetimizin Kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, büyük lider Mustafa Kemal ATATÜRK’ü aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde, sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz. ATATÜRK, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basarak yok edilmek istenen ulusumuzu ayağa kaldırmış, yanmış, yıkılmış yurt toprakları üzerinde yeni bir devlet kurarak, çağdaş dünyayla bütünleşmemizi sağlamış, bizlere demokratik bir Cumhuriyet, bağımsız bir ülke ve aydınlık yarınlar armağan etmiştir. 10 Kasım'lar, sadece yas günü değil, ATATÜRK’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefte ilerlememizi hatırlatan günler olmalıdır. ATATÜRK’ün bize emanet ettiği bu cennet vatanın ve Cumhuriyet'in, ilelebet var olması için göstereceğimiz çaba, O'na olan saygımızın en güzel ifadesi olacaktır. Milletimiz hiçbir zaman Atatürk’ü unutmamıştır ve unutmayacaktır. Milletimiz, bağımsızlık savaşımızın önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu ATATÜRK'ü sonsuza kadar gönlünde yaşatmayı sürdürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle yurdumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve vatanımız için canlarını veren tüm  şehitlerimizi bir kez daha minnet, rahmet ve şükranla anıyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 10 Kasım! Genci yaşlısı, gazisi Atatürk Anıtında toplandı

Samsun'da 10 Kasım! Genci yaşlısı, gazisi Atatürk Anıtında toplandı