24 Ocak 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA ATATÜRK'E HAKARETTEN CEZA ALAN MECLİS ÜYESİ YİNE ATATÜRK PAYLAŞIMI YAPTI

Samsun'da Atatürk'e hakaretten ceza alan meclis üyesi yine Atatürk paylaşımı yaptı

Samsun'da Atatürk ve MHP'ye hakaret ettiği gerekçesi ile AK Parti'den ihraç kararı çıkan meclis üyesi Hasan Uzunlar yine Atatürk paylaşımı yaparak sinirleri gerdi.

19 Ağustos 2020 Çarşamba 00:17 GÜNCEL

Samsun'da Atatürk'e hakaret etmekten ceza alan ve AK Parti tarafından da ihraç kararı çıkan meclis üyesi Hasan Uzunlar yine ve yeniden sosyal medya sayfasından Atatürk paylaşımı yaptı.


Geçtiğimiz 10 Kasım'da Atatürk ile ilgili paylaşımlar yaparak tepkileri üzerine çeken Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi ve Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Hasan Uzunlar, sosyal medyada MHP ve İYİ Partilileri de hedef alan paylaşımlarda yaparak Samsun siyasetini geren isim olmuştu.

Atatürk'e yönelik paylaşımları sonrası Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından hakkında dava açılan Hasan Uzunlar'a mahkeme 10 ay hapis cezası veririken bu ceza 5 yıl ertelenmişti. Mahkemenin verdiği karar sonrası AK Parti Samsun İl Başkanlığı da dün yaptığı açıklamada Hasan Uzunlar'ın AK Parti'den kesin ihraç istemi ile disiplin kuruluna sevk edildiğini açıklamıştı. 

CEZASI 5 YIL ERTELENDİ AMA YİNE ATATÜRK PAYLAŞIMI YAPTI
Tüm bunların ardından ise Hasan Uzunlar sosyal medya sayfasından yine ve yeniden Atatürk ile ilgili bir paylaşım yaptı. Yaptığı paylaşımda yer alan Atatürk fotoğrafı üzerinde 'Mustafa Kemal kimdir? Bu belge niye açıklanmıyor' yazısı yer alırken, Hasan Uzunlar paylaştığ bu haber linkini ise sosyal medya sayfasından anında sildi. Mahkeme Uzunlar'ın 10 aylık hapis cezasını aynı suçu tekrarlamamak kaydı ile 5 yıl ertelerken, Hasan Uzunlar'ın buna rağmen aynı tavrını sürdürerek yine Atatürk'e yönelik itham ve suçlamaların yer aldığı bir haber linkini Facebook sayfasından paylaşması şaşkınlık yarattı.

İHRAÇ KARARI ALINDI
Uzunlar'ın AK Parti'den ihracı ile ilgili kararının İl Disiplin Kurulu tarafından alındığı da öğrenilirken Samsun Büyükşehir Belediyesinde ki başkanvekilliği görevinin de partiden  ihraç edilmesi nedeni sonlanacağı, aldığı diğer görevlerden de el çektirileceği gündeme geldi. AK Parti'den ihraç edilmesi ile bağımsız meclis üyesi olacak olan Hasan Uzunlar'ın gerilim ve kutuplaşma yaratacak konularda ısrarla ve inatla paylaşımlarına devam etmesi tepkilere neden olurken, meclis üyeliğinden de istifa etmesi istendi.

GALİBA HAPİS CEZASI ENDİŞESİ İLE PAYLAŞIMI SİLDİ
Hasan Uzunlar'ın Salı günü erken saatlerde sosyal medya sayfasından  'Mustafa Kemal kimdir? Bu belge niye açıklanmıyor' başlıklı görsel ve link içeriğini paylaşması ve hemen ardından hapis cezasının uygulanacağı endişesi ile bu paylaşımı silmesi yine ve yeniden tepkilere neden oldu.  Uzunlar'ın  'Mustafa Kemal kimdir? Bu belge niye açıklanmıyor' başlıklı paylaşımını Kadir Mısırlıoğlu taraftarlarının da sıkca paylaştığı bir içerik olması da dikkati çekti.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

serkan

21 Ağustos 2020 Cuma 10:40

Bir lafa bakarim laf mi diye bir de söyleyene bakarim adam mi diye...Bu zatı muhterem bir provokatör'dür

İsmail Söyler

19 Ağustos 2020 Çarşamba 12:15

anladım ki bu hasan o hasan g. kaşınıyo bunun

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Öğretmenevi lokantasını halka açtı, esnaf tepki gösterdi

Samsun Öğretmenevi lokantasını halka açtı, esnaf tepki gösterdi