25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA ATATÜRK'ÜN ARABASI GÜLSAN SANAYİDE BAKIMA ALINDI

Samsun'da Atatürk'ün arabası Gülsan Sanayide bakıma alındı

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından benzeri yaptırılan Atatürk'ün 1934 model Lincoln K serisi üstü açık araba, Gülsan Sanayi Sitesinde bakıma alındı.

17 Temmuz 2020 Cuma 14:29 GÜNCEL

Samsun'da Atatürk'ün kullandığı 1934 model Lincoln K serisi üstü açık aracın benzeri olan ve içinde Atatürk'ün balmumu heykelininde bulunduğu otomobil, Gülsan Sanayi Sitesinde bakıma alındı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz döneminde yaptırılan ve 80 kilometre hız yapabilen üstü açık otomobil, Samsun'da milli bayramlarda boy gösteriyordu. Dört silindirli olarak yapılan üstü açık otomobilin, Gülsan Sanayi Sitesinde bakıma alınması sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarla gündeme geldi.

Mustafa Kemal Atatürk'ün 1934 yılında kullandığı Lincoln K serisi marka aracın benzeri olan üstü açık otomobilin üzerinde Atatürk'ün heykeli de yer alıyordu. Atatürk'ün arabası olarak bilinen aracın, Canik ilçesinde bulunan Gülsan Sanayi Sitesinde bakıma alındığı, yapılacak bakım sonrası milli bayramlarda kullanılmak üzere kullanılmaya devam edileceği öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Canik Belediyesi sokak hayvanlarına  mama, su, barınma ve bakım hizmeti veriyor

Canik Belediyesi sokak hayvanlarına mama, su, barınma ve bakım hizmeti veriyor