17 Ocak 2021 Pazar

SAMSUN'DA ATIL KALAN İLKADIM BELEDİYESİ ESKİ BİNASININ NE OLACAĞI BELLİ OLDU

Samsun'da atıl kalan İlkadım Belediyesi eski binasının ne olacağı belli oldu

Samsun'da İlkadım Belediyesinin yeni hizmet binasına taşınması sonrası atıl kalan ve satışı planlanan eski hizmet binasının ne olacağı ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

06 Aralık 2019 Cuma 13:05 GÜNCEL

Samsun'da 31 Mart yerel seçimlerinin ardından satışı gündeme gelen İlkadım Belediyesine ait eski hizmet binası ile ilgili yeni gelişme. Samsun'da atıl kalan İlkadım Belediyesi eski binasının ne olacağı belli oldu.


İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından belediye birimlerinin yeni hizmet binasına taşınması ile atıl kalan eski bina ile Gazi hizmet binasını belediyeye kaynak sağlamak amacıyla satışa çıkartma yetkisi almıştı. Atıl kalan İlkadım ve Gazi eski hizmet binalarının satışı ile ilgili yapılan girişimlerden şuana dek bir sonuç alınamazken, İlkadım Belediyes eski hizmet binası ile ilgili ise yeni bir gelişme yaşandı.

Bu yeni gelişmeye göre satışı gündeme gelen İlkadım Belediyesi eski hizmet binasına ait yer, Samsun Büyükşehir Belediyesi ile yapılan anlaşmaya göre otopark olacak. Samsun Büyükşehir Belediyesinin şehir içi otopark sorunun çözmek amacıyla gündeme getirdiği bazı projeleri hayata geçirmek için uygun yer arayışı olduğu, şehir içerisinde otopark yapımı ile ilgili bazı noktalar belirlediği biliniyor. Belirlenen bu noktaların dışında Samsun Büyükşehir Belediyesinin, atıl kalan İlkadım Belediyesi eski binasına ait yeri de otopark yapmak için istediği ve bu konuda taraflarla anlaşma sağlandığı gündeme geldi. Samsun Büyükşehir Belediyesinin, otoparka dönüştürmek için alacağı eski İlkadım Belediyesi hizmet binasına karşılık ise İlkadım Belediyesine yer vereceği öğrenildi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

06 Aralık 2019 Cuma 14:45

Gazi belediyesinin olduğu yer ilkokul olsun sınıflar çok kalabalık tadilat yapılsın malazgirt ilkokulu vb yakın okullardan sınflar buraya taşınsın

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş ile ilgili üzeri küllenen o iddia yeniden alevlendi

Necattin Demirtaş ile ilgili üzeri küllenen o iddia yeniden alevlendi