30 Kasım 2021 Salı

SAMSUN'DA ATIL KALAN KÜLTÜR MERKEZİ İÇİN 19 MAYIS BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Samsun'da atıl kalan Kültür Merkezi için 19 Mayıs Belediye Başkanı açıklama yaptı

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde yapımına başlanan ve iki yıldır da atıl durumda olan Kültür Merkezi inşaatı ile ilgili 19 Mayıs Belediyesi Başkanı Osman Topaloğlu açıklama yaptı.

30 Mart 2021 Salı 16:31 GÜNCEL

Samsun'un 19 İlçe Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, inşaatı atıl durumda kalan Kültür Merkezi ile ilgili açıklamada bulundu.


19 Mayıs ilçesinde 2018 yılında ihale edilerek yapımına başlanan ve 2019 yılında tamamlanacağı açıklanan Kültür Merkezi'nin inşaatı iki yıldır atıl vaziyette duruyor. Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, kültür merkezinin atıl durumda kaldığı ile ilgili haberler üzerine yaptığı açıklamada, inşaatı yapan müteahhitin 2018 yılı sonunda piyasalarda yaşanan sıkıntılar nedeniyle, zarar ettiği gerekçesi ile işin yapımını fesh ettiğini söyledi.

İnşaatı yarım kalan Kültür Merkezi ile ilgili rapor hazırladıklarını ve ihalesinin yeniden yapılacağını kaydeden Osman Topaloğlu, inşaatın yüzde 50'lilik kısmının tamamlanması sonrası, geri kalan yüzde 50'lilik yapımı işleri içinde Kültür Bakanlığından hibe talep edeceklerini ifade etti. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Murat budan

31 Mart 2021 Çarşamba 11:11

Ülkede herşey boyle yürüyor yol yapiliyor müteahhit kaçıyor kültür merkezi yapılıyor müteahhit zarar diyerek kaçıyor iki yildir o kolonlar suyun icinde beton zarar gormedi mi kendilerinin deyimiyle 100 yıllık bir eser olsun denilen bir binaya bu saatten sonra ne kadar güvenli olacak

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Gülsan Sanayi Sitesi esnafları Fuat Köktaş'a pankart açarak teşekkür etti

Samsun'da Gülsan Sanayi Sitesi esnafları Fuat Köktaş'a pankart açarak teşekkür etti