24 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA BAFRA T TİPİ KAPALI CEZAEVİNDE SU YOK MAHKUMLAR YERDE YATIYOR İDDİASI

Samsun'da Bafra T Tipi Kapalı Cezaevinde su yok mahkumlar yerde yatıyor iddiası

Samsun Bafra T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda cezaevinde su olmadığı, koğuşlarda ise mahkumların yerin üzerinde dönüşümlü olarak yattığı yönünde iddialarının yer aldığı bir mahkum mektubu sosyal medyada paylaşıldı.

15 Temmuz 2019 Pazartesi 14:43 GÜNCEL

Samsun'un da yeni yapılan Bafra T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan bir yakınına mektup yazan mahkumun, cezaevinde su olmadığını ve mahkumların dönüşümlü olarak yerde yattığını dile getirmesi dikkati çekti.


Bara T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna ait mühründe yer aldığı mektubun, sahte olup olmadığı bilinmezken, su olmadığı, mahkumların yerde yattığına dair bilgilerin yer aldığı mektup, sosyal medyada dolaşıma açılarak, cezaevinde yaşanan sorunlara çözüm bulunması istendi. Mahkum mektubuna göre cezaevinde ki su sorununun Ramazan Bayramından bu yana devam ettiği iddia edilirken, sosyal medyada gündeme gelen söz konusu mektupta, mahkum yaşanan sorunları şöyle dile getirdi.
"Bakalım ne zaman ayrı yataklarda iki kişi yatmaya başlayacağız. Bugünlerde sürekli su kesintisi yapılıyor. Gerekze kazan dairesindeki arıza. Sıcak sudan vazgeçtim soğuk su bile bulamaz olduk. Tuvalet sayısı 1, mevcut 21 olunca sularda uzun süre kesik olunca artık rezilliği sen düşün. Bafra gibi deniz kenarında olan  içinden büyük bir şehir geçen üstelik sürekli yağmur alan bir yerde su kesintisi yapılması ne kadar garip değil mi. Eğer yeni olan bir cezaevinin tesisatında sıkıntı varsa kazan dairesinde sürekli sıkıntı varsa gerçekten çok büyük sıkıntı var. Ya devlet çok büyük zarara uğratılmış ya da.."


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

dilan

06 Ağustos 2019 Salı 23:17

Bu nasıl bir cezaevi böyle onlarda bir can taşıyo onlarda bizler gibi bir insan suçlular diye hata işlediler diye böylemi yapmalıyız bizim devletimiz böyle biri kesinlikledeğil

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum ilçesinde yaz ayı ile birlikte sivrisineklerde vatandaşın kabusu oldu

Atakum ilçesinde yaz ayı ile birlikte sivrisineklerde vatandaşın kabusu oldu