24 Haziran 2019 Pazartesi

SAMSUN'DA BAFRALI ŞEHİT ŞAHAN SEZER'İN İSMİ KONFERANS SALONUNA VERİLDİ

Samsun'da Bafralı şehit Şahan Sezer'in ismi konferans salonuna verildi

Samsun'un Bafra ilçesi doğumlu şehit Şahan Sezer'in ismi Bafra ilçesinde bulunan Şehit Erol Haspulat Yatılı Bölge Okulu konferans salonunu verildi.

14 Mayıs 2018 Pazartesi 16:33 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, şehit Şahan Sezer'in isminin verildiği  Bafra Şehit Erol Haspulat Yatılı Bölge Okulu konferans salonunun açılışına katıldı. 


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, "Bu toprakları şehadetleriyle vatan yapan tüm kahramanlarımızdan Allah razı olsun" dedi. Başkan Şahin,Şehit Şahan Sezer'in adının verildiği, Bafra Şehit Erol Haspulat Yatılı Bölge Okulu konferans salonunun açılışına katıldı.  

Batman’da teröristler tarafından yola döşenen el yapımı patlayıcının (EYP) askeri konvoyun geçişi sırasında patlatılması sonucu şehit düşen askerlerden Bafralı Uzman Onbaşı Şahan Sezer'in adı Bafra Şehit Erol Haspulat Yatılı Bölge Okulu konferans Salonu'nda yaşatılacak. 

Şehit Sezer'in adının verildiği konferans salonu açılışında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, "Şehitler ancak unutulduğunda ölürler. Bu memleket kolay kazanılmadı. Her karış toprağımız şehitlerimizin kanlarıyla sulandı. Çünkü Dünya'nın merkezi olan Anadolu coğrafyasını işgal etmek, buradaki Müslüman Türk varlığına son vermek adına çok büyük oyunlar oynandı, ağır bedeller ödedik. Tarihimize baktığımız zaman her dönemde şehitler vermişiz. Allah hayırlı ölüm versin derler. Şehitlerimiz hiçbir zaman ölmüyor. Onların isimleri sonsuza kadar yaşıyor. Bugün burada, şehidimizin isminin bu okulun konferans salonunda  yaşayacağı gibi. Şehitlerimizi her zaman anıyoruz ve içimizde yaşıyorlar. Şahan kardeşimizin ismi burada ebediyen yaşayacak inşallah. Ben buradan Şahan yavrumuz nezdinde tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum" diye konuştu. Program sonunda şehitler için dua edilerek konferans salonunun açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Başkan Şahin'in yanı sıra Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Ali Katipoğlu,Şehit Şahan Sezer'in ailesi ile Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma Derneği Başkanı Mümine Ersin katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 1919 öğrenci hep bir ağızdan 19 Mayıs Marşını seslendirdi

Samsun'da 1919 öğrenci hep bir ağızdan 19 Mayıs Marşını seslendirdi