30 Mayıs 2020 Cumartesi

SAMSUN'DA BALIKÇILAR İLK GÜN KARADENİZ'DE BOL BOL BALIK AVLADI

Samsun'da balıkçılar ilk gün Karadeniz'de bol bol balık avladı

Samsun'da av yasağının sona ermesi ile 1 Eylül'de Karadeniz'e açılan balıkçılar, ilk gün bol bol istavrit, palamut, mezgit ve barbunya avladı. Samsun'da vire bismillah diyen balıkçılar Karadeniz'den umutlu döndü.

01 Eylül 2018 Cumartesi 18:50 GÜNCEL

Samsun'da 1 Eylül itibari ile Karadeniz'e açılan balıkçılar, yeni sezona umutlu girdi. Av yasağının sona ermesi ile birlikte Samsun'da denize açılan balıkçıların tekneleri balıkla doldu.


Samsun'da av sezonunun başlaması ile denize açılan balıkçıların yakaladığı palamut, barbunya ve istavritler balıkçı tezgahlarını süslemeye başladı.

Samsun'da 4 aylık aranın ardından 1 Eylül itibari ile vira bismillah diyerek Karadeniz'e açılan balıkçılar sabahın ilk ışıklarıyla, tekneleri balıkla dolu limana dönmeye başladı. Av yasağının sona ermesi ile birlikte denize açılan Samsunlu balıkçılar sezonun ilk avında yakaladıkları çeşitli türlerdeki bol balık nedeniyle sezonun verimli geçeceğinden ümitli.

Karadeniz'de balık bolluğu yaşandığını söyleyen balıkçı Kurtça Aydın, bu nedenle bu yıl vatandaşın düşük fiyattan balık yiyebileceğini açıkladı.

Sezonun ilk gününün oldukça bereketli geçtiğini ifade eden balıkçı Kurtça Aydın, "Yeni sezonun ilk gününde bol miktarda istavrit, palamut, mezgit ve barbunya avlandı. Geçen sezonun ilk gününden çok daha iyi bir av sezonuna başladık. Havanın soğumaya başlamasıyla balık daha da bollaşacak. Denizde balık görünüyor. Bir iki haftaya kadar bol balık olduğunda fiyatlar daha da düşecek. Bu sezon iyi bir av yılı geçireceğimizi düşünüyoruz." dedi.

Balıkçı Aydın, ilk gün tezgahta palamudun tanesinin 10 lira, barbunya ve istavritin kilosunun 8 lira, mezgitin kilosunun ise 10 liradan satışa sunulduğunu sözlerine ekledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erdoğan Tok: İlkadım'da kentsel dönüşüm sorunu için makro proje hazırlayacağız

Erdoğan Tok: İlkadım'da kentsel dönüşüm sorunu için makro proje hazırlayacağız