29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA BARAJI BEKLEYEN SALIPAZARI İLÇESİNE TENİS KORTU YAPILIYOR

Samsun'da barajı bekleyen Salıpazarı ilçesine tenis kortu yapılıyor

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde sel ve taşkınları önleyecek barajın yapımı beklerken, ilçeye tenis kortu yapılacağının açıklanması şaşırttı.

13 Ekim 2021 Çarşamba 13:04 GÜNCEL
Samsun'un Salıpazarı ilçesinde sel ve taşkınları önleyecek baraj yapımı yılan hikayesine dönüp beklerken ilçeye tenis kortu yapılıyor.

Samsun'un Salıpazarı ilçesine tenis kortu yapımı için çalışmalar başladı.

Tenis kortunun yapılacağı Salıpazarı ilçesinde yıllardan beri sel ve taşkınlar yaşanırken, yapımı planlanan Salıpazarı barajının ise sadece yüzde 5'lik kısmı ancak tamamlandı. Salıpazarı ilçesinde sel ve taşkınları önlemek için yapılması beklenen barajın inşaatı, yıllardan beri ilerlemezken, ilçeye tenis kortu yapılacağının açıklanması şaşkınlık yarattı.

Tenis kortunun Salıpazarı Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğünce Sosyal Destek Programı kapsamında hazırlanan proje kapsamında yapılacağı öğrenildi. Tenis kortunun beton zemin çalışmaları yapılırken, çalışmaları yerinde inceleyen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, devam eden çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. 

Spora ve sporculara büyük önem verdiklerini belirten Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, tenis kortu ile ilgili açıklamasında "Sağlıklı nesillerin yetişmesi için spora ve sporculara olan yatırımlara büyük önem vermekteyiz. Çocuklarımızın sokakta ya da internet kafelerde vakit geçirmesini istemiyoruz. Bu çerçevede ilçemizde bulunan okullarımıza halı sahalar, mini basketbol sahaları gibi spor faaliyetlerinin yapılabileceği tesisler kazandırıyoruz. Salıpazarı Belediyesi olarak spora yaptığımız yatırımların meyvesini alıyoruz. Şimdi ise ilçemize tenis kortu kazandırıyoruz. Hemşerilerimiz burada spor yaparak güzel vakit geçirebilecekler. Şimdiden halkımıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum" dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Şeyda Aytacoğlu

14 Ekim 2021 Perşembe 19:31

Kel başa şimşir .....

Vatan DAŞ

13 Ekim 2021 Çarşamba 15:14

Sel belediye binasını yıkcak, yeni belediye binası yapılcak, sonra baraj bitirilecek, program böyle...

Atakum

13 Ekim 2021 Çarşamba 13:21

Golf sahasini CHP yapsa hergun yerin dipine sokarlardi yazık samsuna

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

ASİYAD TEKNOFEST 2022 Samsun için Çiğdem Karaaslan ile görüştü

ASİYAD TEKNOFEST 2022 Samsun için Çiğdem Karaaslan ile görüştü