17 Ocak 2019 Perşembe

SAMSUN'DA BARUTHANE ORTAOKULUNDA KARNE TÖRENİ SONRASI HOLİ FESTİVALİ DÜZENLENDİ

Samsun'da Baruthane Ortaokulunda karne töreni sonrası Holi Festivali düzenlendi

Samsun'da Baruthane Ortaokulunda karne dağıtım töreni sonrası yapılan Holi Festivalinde, okul müdürü Süleyman Çiftli ve etkinliği görüntüleyen gazeteciler rengarenk boyalara büründü.

19 Ocak 2018 Cuma 16:25 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan Baruthane Ortaokulunda karne dağıtım sonrası yapılan Holi Festivali-Renklerin Festivali etkinliği düzenlendi. 


Samsun'un İlkadım ilçesinde yer alan Baruthane Ortaokulu'nda karnelerini alarak 15 tatile giren öğrenciler okul bahçesinde düzenlenen Holi Festivalinde birbirlerine boya attı. Bu esnada ise okul müdürü Süleyman Çiftli ve etkinliği görüntüleyen gazetecilerde öğrencilerin attığı boyalara hedef oldu. Baruthane Ortaokulu Müdürü Süleyman Çiftli'in takım elbisesi, yüzü ve saçları atılan boyalarla kaplandı.Holi Festivali bilindiği üzere Hindistan'da geleneksel olarak yapılıyor. Renklerin Festivali olarakta bilinen Holi Festivalinde rengarenk boyaları insanlar birbirlerinin üzerine atıyor. Hindistan'da baharın gelişini kutlamak için yapılan Holi Festivali'nin Samsun'da Baruthane Ortaokulunda karne töreni sonrası yapılması ise renkli görüntülerin oluşmasına neden oldu.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

hayran

01 Mart 2018 Perşembe 14:37

çok güzel bir proje olmuş keşke bende orada olsaydım

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz'dan ağır tonajlı araç uyarısı! Yollarımızı koruyalım

Yusuf Ziya Yılmaz'dan ağır tonajlı araç uyarısı! Yollarımızı koruyalım