31 Ekim 2020 Cumartesi

SAMSUN'DA BAZI BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ İŞ VAADİ İLE VATANDAŞTAN PARA ALIYOR İDDİASI

Samsun'da bazı belediye meclis üyeleri iş vaadi ile vatandaştan para alıyor iddiası

Samsun'da iş vaadi ile bazı meclis üyelerinin vatandaşlardan para aldığı iddiası şoke etkisi yarattı.

16 Ekim 2019 Çarşamba 01:06 GÜNCEL

Samsun'da bazı belediye meclis üyelerinin, belediyede işe adam yerleştirme vaadi ile vatandaşlardan para aldığı gündeme geldi.


Şok iddia Samsun sokaklarına kadar düşerken, bazı meclis üyelerine bankadan kredi çekerek para veren vatandaşların olduğu ileri sürüldü. İddiaya göre bazı belediye meclis üyeleri (onurlu, namuslu, ahlaklı meclis üyelerini tenzih ediyoruz) belediyede iş vaadi verdikleri kişilerden para talebinde bulunuyor. 

Çocuğunu yada bir yakınını belediyede işe sokmak isteyen vatandaşlar ise talep edilen para miktarını elden teslim ediyor. Kimilerinin bankadan kredi çekerek, istenen parayı söz konusu meclis üyesine verdiği iddia edilirken, iş konusunda beklentileri gerçekleşmeyen mağdur vatandaşların ise bu durumu siyasilere şikayet ettiği öne sürülüyor. 

Yakınlarını belediyede işi koydurmak için görüştükleri meclis üyesinin para talebini yerine getiren vatandaşların, aylardır iş konusunda kendilerine olumlu dönüş yapılmasını bekledikleri ancak bu konuda bir gelişme olmaması üzerine olayı ifşa ettikleri ve mağdur edildiklerini dile getirdikleri öğrenildi.

Bu konuda belediye başkanlarının, vatandaşların iş umudu ile oynayarak durumu ranta çevirenlere karşı ise dikkatli olması gerekiyor..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da iki belediye müdürünün belediyede yaptığı kavgada silah çekildi

Samsun'da iki belediye müdürünün belediyede yaptığı kavgada silah çekildi