22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN'DA BAZI FABRİKALARDA İŞÇİLERE KORONA BASKISI İDDİASI

Samsun'da bazı fabrikalarda işçilere Korona baskısı iddiası

Samsun'da Korona Virüs sürecinde bazı fabrikaların sokağa çıkma yasaklarında işçilerini işten atma tehdidi ile çalışmaya zorladıkları iddiası gündeme geldi. Samsun'da bazı fabrikalarda işçilere Korona baskısı iddiası

07 Mayıs 2020 Perşembe 21:35 GÜNCEL

Samsun'da bazı fabrikaların Korona Virüs sürecinde esnek çalışma saati uygulamadığı, sokağa çıkma yasağının olduğu günler de işçileri, işten çıkartma tehdidi ile mecburi çalışmaya zorladıkları iddia edildi.


Korona Virüs tedbirleri kapsamında iş ve iş yerlerinde esnek çalışma saatlerinin uygulanması gündeme gelmiş ve özellikle kalabalık işçi sayısına sahip tesislerde sosyal mesafenin korunması yönünde tedbirler alınması istenmişti. 

Ancak Samsun'da edinilen bilgilere göre Korono Virüs'e rağmen bazı fabrikalarda işçilerin halen sosyal mesafeden yoksun bir şekilde çalıştırıldıkları gündeme geldi. Samsunda bulunan bazı sanayi tesislerinde çalışan işçilerde gerekli tedbirlerin uygulanmaması nedeniyle Korona Virüs görüldüğü de iddialar arasında yer alıyor. 

İşçilerin sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde izin alınarak kendilerine sunulan çalışma şartına, karşı çıktıkları, fabrikada yetkili kişilerin ise işçilere, bunun üzerine işten çıkartılma tehdidinde bulundukları ve işçilerinde bu nedenle mecburi olarak iş yerine gitmek zorunda kaldıkları iddia ediliyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

İnsanlar tuhaf

08 Mayıs 2020 Cuma 21:45

Yav bunu söyleyen işçiler izin verilse çarşıdan içeri girmeyecek insanlar fabrika tatil olsun çarşı pazar maskesiz korumasız gezecek insanlar maaş yatsın gezelim adamlar kronoik hastalığı olanları izine ayırdı yirtiniyorlar kurallara uyun diye ama insanlar vurdum duymaz eeee bunun sorumlusu fabrika işçi ne yapıyor vurdum duymaz devam birde bunu koz olarak kullan yapmayın bu karalama propaganda sından vaz geçin

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş İlkadım Belediyesine 10 yeni danışman alacak iddiası

Necattin Demirtaş İlkadım Belediyesine 10 yeni danışman alacak iddiası