16 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN'DA BEDELLİ ASKERLİK YAPAN 929 ER TERHİS OLDU

Samsun'da bedelli askerlik yapan 929 er terhis oldu

Samsun'da bedelli askerlik yapan 929 er için Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Gökberk Kışlasında yemin ve terhis töreni düzenlendi.

25 Ocak 2019 Cuma 16:38 GÜNCEL

Samsun'da bedelli askerlik yapan 929 er için önce yemin ardından ise terhis töreni yapıldı.  Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Gökberk Kışlası'nda 9. dönem 929 bedelli asker için düzenlenen törende, birliğe erken teslim olan er, yaş kütüğüne plaket çaktı.


Samsun'da bedelli askerlik yapan ve çocukları gibi acemi eğitimini Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Gökberk Kışlası'nda tamamlayan 4 asker babasına da gerçekleşen törende katılım belgesi verildi.

Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Piyade Albay Recep Ali Üstün, burada yaptığı konuşmada, yemin eden Mehmetçik'in yeminine bağlı kalarak vatan, bayrak, şeref parolasıyla dürüstlük ve doğruluktan taviz vermeyeceklerine inancının tam olduğunu söyledi.  Konuşmanın ardından geçit töreni yapıldı, ziyaretçiler için konser verildi. Daha sonra bedelli askerler, aileleriyle buluşarak hasret giderdi.
Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Gökberk Kışlası'nda düzenlenen törende Türkler için 'askerliğin' önemine dikkati çeken Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, "Türkler için askeri, Mehmetçiği en değerli varlığımız. Askerlerimiz, vatanı için canını seve seve vermekte hiçbir zaman tereddüt etmediklerini tarih boyunca binlerce kez göstermiştir. Bu nedenle de askerimiz gurur kaynağımız. Bu vesileyle Türkiye Cumhuriyeti'ni temsilen, şanlı al bayrağımız ve ülkemiz için canlarını feda eden, vatan topraklarını kanlarıyla sulayan şehitlerimiz ile bugün bize güzel ülkemizde özgürce yaşama hakkını bahşeden Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını bir kez daha rahmetle ve dualarla anıyoruz. Yüce Allah Mehmetçiklerimizin, polisimizin, tüm güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun" diye konuştu.

Törene Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın katıldı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta İYİ Parti Samsun Büyükşehir adayı olup olmayacağı ile ilgili son kararını açıkladı

Erhan Usta İYİ Parti Samsun Büyükşehir adayı olup olmayacağı ile ilgili son kararını açıkladı