06 Mart 2021 Cumartesi

SAMSUNDA BELEDİYE BAŞKANI İÇİN SORUŞTURMA YAPILARAK RAPOR HAZIRLANMASI İSTENDİ

Samsunda belediye başkanı için soruşturma yapılarak rapor hazırlanması istendi

Samsun'da 19 Mayıs Belediyesi Başkanı Osman Topaloğlu ve belediye personeli hakkında görevi kötüye kullanma iddiasının araştırılması için Samsun Valiliği ve Bafra Cumhuriyet Başsavcılığına yazı gönderildi.

21 Ekim 2020 Çarşamba 14:06 GÜNCEL

Samsun'da kaçak yapılara göz yumduğu iddiası ile 19 Mayıs Belediyesi Başkanı Osman Topaloğlu hakkında İçişleri Bakanlığı soruşturma yapılarak rapor hazırlanmasını istedi.


Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde imar barışı sürecinde kaçak olarak yapılan yazlıklar gündeme gelmişti. 19 Mayıs ilçesinde yaşayan yerel muhabir İbrahim Akkuş'un şikayeti üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan incelemede, ilçede ilk etapta 150'ye yakın kaçak yapı tespit edilmiş ve bu yapılar ise belediye tarafından mühürlenmişti.

19 Mayıs ilçesinde imar barışı sürecinde yapıldığı gündeme gelen kaçak yapılarla ilgili süreç devam ederken, belediye başkanı Osman Topaloğlu'nun bu yapılara göz yumduğu iddiasına ilişkin ise İçişleri Bakanlığı, Samsun Valiliği ve Bafra Cumhuriyet Başsavcılığına yazı göndererek, belediye başkanı Topaloğlu hakkındaki iddiaların araştırılarak 45 gün içerisinde bir rapor sunulması talimatını verdi.

Bakanlığa bağlı İller İdaresi Genel Müdürlüğünden Bafra Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilen yazıda, "19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ve ilgili diğer görevliler hakkında Bafra Cumhuriyet Başsavcılığının ilgi yazıları ve eklerinde yer alan iddiaları araştırılmak üzere ilişikte gönderilmiştir. İlgi a ve b genelgelerimiz uyarınca şikayet konularının tamamını kapsayacak şekilde ön araştırma yapılmasını ve sonucunun 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun hükümlerine göre yapılacak işlemlere esas olmak üzere düzenlenecek rapora bağlı olarak 45 gün içinde Vali görüşü şeklinde Bakanlığımıza bildirilmesi, ayrıca yazımız ekinde gönderilen tüm evrakların Bakanlığımıza iade edilmesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim" denildi.

Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

çok güldüm

21 Ekim 2020 Çarşamba 17:28

dava adamı diye sende kendini bununla kandırıyorsun hemi. dava adamlığı diye adam yalakalığı yapan ... yiğitmiş hele bak sen dava adamına. kutsamaya devam edin böyle birbirinizi alışıksınız geçmişten

Dava Adamı

21 Ekim 2020 Çarşamba 16:32

Peşinden 40 it havlatmayana yiğit demezlermiş. İt it ile yigit yigit ile gezer.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Canik ilçesi Belediyeevleri Kavşağına yağmur suyu sorunu için 10 milyon liralık yatırım

Canik ilçesi Belediyeevleri Kavşağına yağmur suyu sorunu için 10 milyon liralık yatırım