22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN'DA BELEDİYE BAŞKANVEKİLİ İÇİN ŞOKE EDEN ARAZİ İDDİALARI

Samsun'da belediye başkanvekili için şoke eden arazi iddiaları

Samsun'da bir belediye başkan vekilinin, kendisinin işlettiği ancak bir kadın üzerine kayıtlı araziyi belediyeye 7 yıllığına kiralayarak 3 yıldır rant sağladığı iddiası gündeme geldi. Samsun'da belediye başkanvekili için şoke eden arazi iddiaları

10 Temmuz 2020 Cuma 09:41 GÜNCEL

Samsun, bir belediye başkan vekilinin kendisine ait araziyi bir kadın üzerine kaydırarak, 7 yıllığına belediyeye kiraladığı iddiasını konuşuyor.


Samsun'un Canik ilçesinde 31 Mart seçimleri öncesi belediye yönetiminde başkanvekili olarak görev yapan A.H.B'nin kendisinin işlettiği fakat bir kadın üzerine kaydırdığı bir araziyi, iddiaya göre Kurban Pazarı olarak Canik Belediyesine kiralattı. Söz konusu arazinin 31 Mart seçim sürecinden öncesi dönemde Canik Belediyesine kiralanması işleminde ise yine dönemin başkanvekili ve arazinin asıl sahibi olduğu iddiaları gündeme gelen A.H.B'nin imzası olduğu ortaya çıktı.

Bir önceki dönem Canik Belediyesi yönetiminde başkanvekili olarak görev yapan A.B.H'nin olduğu ancak bir kadın üzerine kaydırdığı öne sürülen arazi, Kurban Pazarı olarak atılan imza sonrası 7 yıllığına Canik Belediyesine kiralanırken, 3 yıldır ise kiralanan yer için belediye ödeme yapıyor.

31 Mart seçimleri sonrası durum ortaya çıkarken, Kurban Pazarı olarak belediyeye kiralanan yerin bu seferde kira sözleşmesi ve ruhsatının olmadığı ortaya çıktı.  Bu durumun ortaya çıkması üzerine mevcut Canik Belediyesi yönetimi, encümen kararı ile daha önceki yıllarda belediyeye Hayvan Pazarı olarak kiralanan yerin kira akdini fesh etti. 

Canik Belediyesi yönetimi, kira akdi fesh edilen Hayvan Pazarı yerine karşılık, kendi imkanları ile yeni bir Hayvan Pazarı yaparken, kendi arazisini bir kadın üzerine kaydırarak belediyeye 7 yıllığına kiralayan ve bunun karşılığında 3 yıldır da belediyenin kira ödemesi yaptığı yer ile ilgili tarafın da, 31 Mart seçimleri sonrası kira akdinin fesh edilmesi üzerine konuyu yargıya taşıdığı ancak yargının eski başkanvekili A.B.H'ye ait olduğu ileri sürülen söz konusu arazi-Hayvan Pazarı ile ilgili yapılan itirazları reddettiği öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Canikli

10 Temmuz 2020 Cuma 11:45

Ooo iyi iş Ahmet Efendi

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Düğün Salonları ve Organizasyon Firmaları Derneği birliktelik mesajı verdi

Samsun'da Düğün Salonları ve Organizasyon Firmaları Derneği birliktelik mesajı verdi