11 Nisan 2021 Pazar

SAMSUN'DA BELEDİYEDE 868 BİN LİRALIK VURGUN! OLAY DOĞRULANDI

Samsun'da belediyede 868 bin liralık vurgun! Olay doğrulandı

Samsun'da İlkadım İlçe Belediyesinde bir işçinin, personel maaşlarından her ay bir miktar parayı kendi banka hesabına geçirerek, 16 ayda 868 bin liralık vurgun yaptığı ortaya çıktı.

01 Aralık 2020 Salı 18:42 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım İlçe Belediyesinde akıllara durgunluk veren 868 bin liralık vurgunun detayları..


İlkadım Belediyesinde İnsan Kaynakları biriminde personel maaşları ile ilgili evrakları düzenleyen bir çalışanın, personel maaşlarından her ay kendi hesabına para aktarımı yaparak toplam 868 bin lirayı zimmetine geçirdiği ortaya çıktı. Tam 16 aydır sürdüğü gündeme gelen vurgun olayı, maaşları yatıran bankanın şahsın banka hesaplarında yaşanan yüksek para hareketliliğinden şüphelenmesi üzerine ortaya çıktı.

Bankanın, para hareketliliği üzerine İlkadım Belediyesine bilgi verdiği, belediyenin ise bu ihbar üzerine harekete geçerek, toplam 868 bin lirayı zimmetine geçirdiği gündeme gelen personeli sıkıştırarak olayı itiraf etmesini sağladığı öğrenildi. 

BELEDİYE SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Gündeme gelen 868 bin liralık zimmete para geçirme olayının ortaya çıkması üzerine İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın idari soruşturma talimatı verdiği ve söz konusu personeli açığa aldırdığı bildirildi.

NECATTİN DEMİRTAŞ MALLARINA TEDBİR KOYDURTTU
İlkadım Belediyesi Meclis üyeleri de yaşanan vurgun olayı sonrası İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş'tan bilgi alırken, personel maaşlarından her ay bir miktar parayı kendi hesabına geçirerek vurgun yapan personel hakkında savcılığa da suç duyurusunda bulunulduğu kaydedildi. Belediyenin personel maaşları üzerinden 856 bin liralık vurgun yapan çalışanın 150 bin lira geri ödeme yaptığı kaydedilirken, başkan Necattin Demirtaş'ın talimatı ile bu şahsın tüm mal varlığına da tedbir konulduğu açıklandı.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

Doğrucu

03 Aralık 2020 Perşembe 14:18

Bu iş bir şebeke işi Necaatin başkan,bu işi sende biliyorsun .işi bir kişiye yıkma korkma cesur ol kimin oğlu kimin yakını diye koruma .Başın çok ağrır bu işten heleki işlerinde bazı kişilerin hala davaları ve savcılık soruşturması varken.Hepsini savcılığa ver ve isimi geçenleri ve uzantılarını açığa al .

yorumcu

02 Aralık 2020 Çarşamba 10:59

dürüst başakn hiç masum değilsin o memur o evraklara tek başına imza atıp belediyenin kasasından para aktarabilirmi hesabına yalnız değildir o kim bilir kimler var işin içinde sende bir kişiyi suçlu yaptın yazık ilkdım blediyesi bu buzdağının görünen yüzü

Vatandas

01 Aralık 2020 Salı 19:59

Whatsapp dan paylasmak istedim ama paylas butonu yoktu ekleseniz guzel olur ne gzuelde yemisler gariban emekcilerin alin terlerini yazik be yazik

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Millet Bahçesinde boş yere yakılan aydınlatmalar tepki çekiyor

Samsun Millet Bahçesinde boş yere yakılan aydınlatmalar tepki çekiyor