02 Aralık 2021 Perşembe

SAMSUN'DA BELEDİYENİN TEMİZLİK PERSONELİNİ İŞÇİLERDEN SORUMLU ÇAVUŞ DARP ETMİŞ

Samsun'da belediyenin temizlik personelini işçilerden sorumlu çavuş darp etmiş

Samsun'da İlkadım Belediyesinde temizlik işlerinde çalışan iki personelin, sabah kahvaltısı yaptığı sırada işçilerden sorumlu çavuş tarafından darp edildikleri gündeme geldi.

18 Ekim 2021 Pazartesi 23:32 GÜNCEL

Samsun'da temizlik işlerinde çalışan iki personeli sabah kahvaltısı yaptıkları sırada darp eden işçilerden sorumlu çavuş İ.Ç'ye belediye tarafından herhangi bir disiplin soruşturma ya da yaptırımı uygulanmaması şaşırttı.


İlkadım Belediyesinde temizlik işçilerinden sorumlu kurum yetkilisi İ.Ç'nin 13.07.2021 tarihi sabah saat 06:00 sularında aldıkları poğaça ile kahvaltı yapan iki personele önce sözlü sonra da fiziki şiddet uyguladığı ortaya çıktı. 

İ.Ç tarafından darp edilen temizlik işçisinin İlyasköy Polis Merkezine verdiği ifadesinde kan dondurucu sözler yer aldı. Darp edilen işçi polis merkezinde verdiği ifade de, "5 dakika ihtiyaç molası verdiğimiz esnada aynı kurumda bizden sorumlu kurum yetkilisi İ.Ç İlkadım Belediyesine ait çift kabinli araç ile bulunduğumuz yere geldi. Bizde mola verip poğaça alarak çay ile birlikte kahvaltı yapıyorduk. Biz görevlilere 'Napıyorsunuz burada' dedi. Bizde yorulduk ve aç olduğumuzdan sabah kahvaltısı için bir şeyler atıştırıyoruz dedik. Bizlere bağırdı çağırdı 'Binin lan arabaya' dedi. Ben kendisine hiçbir şekilde bir söylemim olmadı. Bunun üzerine ayağını kullanarak tekme savurdu, tekmesi Ömer isimli mesai arkadaşımın sol ayağının üzerine geldi. Tekme attıktan sonra peşinden sert bir şekilde ansızın hiç beklemediği bir anda tokat atması üzerine arkadaşım Ömer'in sol kulağına geldi. Ömer bu kişiye karşılık vermeden hiç bir söz söylemeden bulunduğu yeri terk etti. Arkadaşım gittikten sonra bana da bağırıp çağırdı. Bana da arkadaşıma da 'Ağzınızı yüzünüzü s.. sizin, a.. s.. sizin' dedi. Binin lan arabaya dedi. Sonrasında kafamın üstüne doğru vurmak suretiyle kafama eliyle bastırdı. Bu hareketini 3 defa tekrarladı."

İlyasköy Polis Merkezine yapılan şikayet ve verilen ifadeler sonrası İ.Ç hakkında hukuki süreç devam ederken, belediyenin işçileri darp eden görevli İ.Ç'ye herhangi bir yaptırım uygulamaması şaşırttı. İ.Ç'nin temizlik işlerinde çalışan personele sözlü ve fiziki şiddetini sürdürmeye devam ettiği iddia edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

serdar

20 Ekim 2021 Çarşamba 11:24

Gir cezaevine,2-3sene yat,çık.Belediye ve civarın da iki heyt de iki olaya karış,gir belediyeye al işçi kadrosunu veya bir tesis al.Ne güzel dünya.Böyle sistemin ta....Bizde çocukları okutalım aman yavrum kimseyle kavga etmeyin diye diye büyütüp bir yere iş başı yaptırmaya çalışalım.

Uğur

19 Ekim 2021 Salı 07:29

Necattin demirbaş bu şahsı işten çıkaramaz görevden dahi alamaz inanın yapamaz çünkü belediye başkanını bile tehdit eden bir gruptan bahsediyorum undan önce ki olaylarda nasıl sessiz kaldı aynı şimdide öyle

Sibel55

18 Ekim 2021 Pazartesi 23:38

sayın demirtaş bu şahısı belediyeden kovacağına inanıyorum.Yoksa her gördüğümde yazıklar olsun sözünü yüzüne karşı söylemekten gurur uyarım.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Terme ilçesine istihdam için 2.5 milyonluk yatırımın imzası atıldı

Samsun'da Terme ilçesine istihdam için 2.5 milyonluk yatırımın imzası atıldı