27 Ekim 2020 Salı

SAMSUN'DA BELEDİYEYE BAĞLI MÜZELERİN GİRİŞ ÜCRETLERİNE ARTIŞ YANİ ZAM YAPILDI

Samsun'da belediyeye bağlı müzelerin giriş ücretlerine artış yani zam yapıldı

Samsun'da 31 Mart seçimlerinin ardından içme suyu, mezarlık yeri ücretlerine düzenleme adı altında artış yapılırken, büyükşehir belediyesine bağlı müzeler ve Amazon Köyü giriş ücretlerine de 2020 yılında uygulanmak üzere halkın değimi ile zam yapıldı.

18 Aralık 2019 Çarşamba 12:46 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı Amazon Köyü ile birlikte Canik ilçesi sınırlarında bulunan Bandırma Gemi Müzesi, Samsun Kent Müzesi ve Milli Mücadele Açık Hava Müzesinin giriş ücretlerine zam yapıldı.


Samsun'da 31 Mart yerel seçimlerinin ardından toplanan Büyükşehir Belediyesi Meclisi önce içme suyuna sonra mezarlık yeri ücretlerinde artış yapmış, belediye ise bu artışların zam değil fiyat düzenlemesi olduğunu savunmuştu.

Samsun'da içme suyu ve mezarlık yeri ücretlerinde yapılan fiyat düzenlemesine vatandaşlar 'Zam' yapıldığı gerekçesi ile tepki gösterirken, Büyükşehir Belediyesi Meclisinde içme suyu için uygulanan artışta indirim yapılması kararını almıştı.

Bu gelişmelerin ardından dün toplanan Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi bu kezde belediyeye bağlı olan bazı müzeler ile turistik tesislerin giriş ücretleri içinde fiyat düzenlemesi yani halkın değimi ile zam yaptı.

GİRİŞ ÜCRETSİZDİ, 5 TL OLDU
Mecliste kabul edilen karara göre Samsun'da girişi ücretsiz olan Panorama 1919 Dijital Gösterim Merkezi içinde 2020 yılından geçerli olmak üzere giriş ücreti 5 TL yapıldı. Yine alınan karar doğrultusunda Samsun'da bulunan Kent Müzesi ile Bandırma Gemi Müzesi, Amazon Köyü, Milli Mücadele Açık Hava Müzesinin tam 2 TL, öğrenci 1 TL olan giriş ücretleri de 5 TL'ye yükseltildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Davutoğlu'nun partisine geçen Mustafa Yeşilyurt, AK Parti'den ayrılma nedenini açıkladı

Davutoğlu'nun partisine geçen Mustafa Yeşilyurt, AK Parti'den ayrılma nedenini açıkladı