24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUN'DA BİN 100 ASKER GÖKBERK KIŞLASINDA YEMİN ETTİ

Samsun'da bin 100 asker Gökberk Kışlasında yemin etti

Samsun'da 1998/2 tertip er erbaş, birinci kademe 371 jandarma er ve erbaş olmak üzere bin 100 asker Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Gökberk Kışlasında düzenlenen tören ile yemin etti.

25 Mayıs 2018 Cuma 17:37 GÜNCEL

Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Gökberk Kışlasında, bin 100 asker için yemin töreni düzenlendi.


Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Gökberk Kışlasında 1998/2 tertip er erbaş, birinci kademe 371 jandarma er ve erbaş olmak üzere bin 100 asker için yemin töreni yapıldı. Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Gökberk Kışlasında yapılan yemin töreninde askerlerin yemin etmesinin ardından birliğe erken teslim olanlar yaş kütüğüne plaket çaktı, çocukları gibi acemi eğitimini Gökberk Kışlası'nda tamamlayan babalara katılım belgesi verildi.

Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Piyade Alpay Recep Ali Üstün, burada yaptığı konuşmada, vatan, Cumhuriyet ve vazife uğruna seve seve canlarını vermeye yemin eden Mehmetçik'in yeminine sadık kalacağına inancının tam olduğunu söyledi. 

Türk askeri olmanın onur olduğunu vurgulayan Üstün, "Askerlik göreviniz, ileride çocuklarınıza ve torunlarınıza bırakacağınız manevi bir mirastır. Silahlı Kuvvetlerimiz, en genç Mehmetçikleri olan sizlere güveniyor. İyi birer asker olacağınıza yürekten inanıyorum." dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Mustafa Kemal Atatürk'ün Havza ilçesine gelişinin 99'uncu yılı törenle kutlandı

Samsun'da Mustafa Kemal Atatürk'ün Havza ilçesine gelişinin 99'uncu yılı törenle kutlandı