24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUN'DA BİN 200 ÖĞRENCİ İSTİKLAL CADDESİNDE AYNI ANDA KİTAP OKUDU

Samsun'da bin 200 öğrenci İstiklal caddesinde aynı anda kitap okudu

Samsun'un İlkadım ilçesi İstiklal caddesinde (Çiftlik caddesi) bir araya gelen bin 200 öğrenci, 'Samsun İçin Okumu Vakti' projesi kapsamında aynı anda kitap okudu.

14 Mart 2018 Çarşamba 15:55 GÜNCEL

Samsun'da bin 200 öğrenci, Samsun İçin Okuma Vakti projesi kapsamında İlkadım ilçesi İstiklal caddesinde toplanarak aynı anda 10 dakika boyunca kitap okuduktan sonra İstiklal Marşını söyledi. 


Samsun'da vatandaşlar arasında okuma alışkanlığının yaygınlaştırılması amacıyla başlatılan Samsun için okuma vakti projesi kapsamında 12 okulun öğrencisi İstiklal caddesinde aynı anda kitap okudu.

Samsun Valiliğinin desteğiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 8 Şubat'ta hayata geçirilen projeye öğrenci ve veliler ilgi gösteriyor.  Samsun İçin Okuma Vakti projesi, sosyal medyadan da "Samsun için okuma vakti" ve "Samsun okuyor" etiketleriyle destek buluyor. 

Samsun İçin Okuma Vakti projesi kapsamında Samsun'un İlkadım ilçesi İstiklal Caddesi'nde gerçekleştirilen etkinliğe il genelindeki 12 okuldan bin 200 öğrenci katıldı. İstiklal caddesinde bir araya gelen öğrenciler, 10 dakika boyunca burada kitap okuyarak projeye destek verdi.  Öğrenciler, kitap okuduktan sonra etkinliği İstiklal Marşı'nı söyleyerek tamamladı.

Samsun'un İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinlikle kitap okumaya dikkati çekmeyi amaçladıklarını belirterek, "Kitap okumanın önemini öğrencilerimize ve topluma vurgulamak istiyoruz. Aynı zamanda da İstiklal Marşı'mızın kabulünün 97. yılını anmak istedik." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

misafir

15 Mart 2018 Perşembe 02:08

Biz evimizde diil okumak ders bile çalışamıyozki geç vakitlere kadar kütüphanedeyiz binamıbütün bahçelerinde bir yığın insan içki içip şarkılar söylüyo canlı konserlerde var açık bahçelerimizde hemde mahkemenin yık diye seneler önce karar verdiği bahçelerde torpilimiz yokkiyıkmıyolar açık bahçelere canlı müzik ruhsatıda verdi belediyeler yaşam hakkımız ihlal edildiinanmazsanız ATAKUM DENİZEVLERİ 214 SOKAK inin sahile acırsınız halimize bimere cimerenerelere yazdık adamlar kral oldu kral

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Konya'da aranan FETÖ firarisi karı koca çift, gaybubet evinde yakalandı

Samsun'da Konya'da aranan FETÖ firarisi karı koca çift, gaybubet evinde yakalandı