14 Haziran 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA BİN KİŞİYİ İSTİHDAM EDECEK CITY MALL GECİKME İÇİN SAMSUNLULARDAN ÖZÜR DİLEDİ

Samsun'da bin kişiyi istihdam edecek Cıty Mall gecikme için Samsunlulardan özür diledi

Samsun'un Atakum ilçesinde 500 milyon liralık yatırım ile yapılan Cıty Mall AVM'nin bin kişiyi istihdam etmesi beklenirken AVM'nin Genel Müdürü Ahmet Dikkol, "Gecikme oldu, Samsun halkından özür diliyoruz" dedi.

19 Aralık 2019 Perşembe 15:00 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesinde yapımına 3 yıl kadar önce başlanan ve bin kişiye iş kapısı olması beklenen City Mall AVM açılış için gün sayarken, yüzlerce Samsunlu da heyecanla iş başı yapmayı bekliyor.


Yaklaşık 100 işletmenin faaliyet göstereceği ve 1000 kişiye yakın insanın istihdam edileceği Atakum’daki dev yatırım Çelikpark Grup tarafından kendi öz kaynaklarıyla tamamlandı. Daha şimdiden Samsun’un en gözde alışveriş merkezi olarak gösterilen AVM’nin Genel Müdürü Ahmet Dikkol, 3 yıl kadar önce Atakum Belediyesinden gerekli ruhsatı aldıklarını, ancak daha sonra yetkinin Büyükşehir Belediyesine geçmesiyle aynı işlemi yinelemek zorunda kaldıkları için sürecin beklenenden uzun sürdüğünü söyledi.

HERKES AÇILIŞI BEKLİYOR
Kuruluşları hakkında bilgi veren Dikkol, ekonomik olarak yaklaşık 500 milyonluk bir yatırımın Samsun'a kazandırıldığını ifade ederek, "Samsun her yönüyle özel bir şehir. Bu şehre kazandırılacak olan her yatırım işsizliğe vurulacak en büyük darbedir. Bizler AVM’nin kuruluşundan bu yana halkımızın büyük desteğini gördük. Herkes merak içinde açılışı bekliyor. Elimizde olmayan nedenlerle yaşanan bu gecikme için Samsunlulardan özür diliyoruz. Teknik konular kısa sürede giderilecektir. En kısa zamanda Samsunlu hemşehrilerimizle kucaklaşmayı bekliyoruz” dedi.

İŞSİZLİK YATIRIMLA ÖNLENİR
İşsizlikte Türkiye'nin nüfusa göre 1'inci sırasında olan Samsun'a yapılacak her yatırımın büyük bir anlam ifade ettiğini belirten Dikkol,  "Çelikpark Grup yıllardır Samsun'a yaptığı yatırımlarla şehrin önemli markalarından biri haline gelmiştir. Son yapılan AVM yatırımı Samsunumuza önemli bir değer katacaktır. Bu şehre kim bir çivi çakarsa arkasında durmak ve yatırımcıların önünü açmak gerekir. Grubumuz bu konuda iyi bir örnektir. Biz büyük bir heyecan ve Samsun'a kazandırdığımız dev yatırımla hem gururluyuz hem de sabırla tüm Samsunlular gibi açılışımız için gün sayıyoruz" diye konuştu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ebru gümüş

19 Aralık 2019 Perşembe 19:03

Hala inşaat bitmedi.icini bilemem ama, cevre duzenlemesi hala yok.ruhsat alinsada acilamazki. Toz toprak heryer.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Batuhan Yılmaz ve Işıl Çörtük'ün hayatını kaybettiği servis kazasının görüntüsü

Samsun'da Batuhan Yılmaz ve Işıl Çörtük'ün hayatını kaybettiği servis kazasının görüntüsü