27 Ocak 2022 Perşembe

SAMSUN'DA BİR EL BİN UMUT HAREKETİ 100 AİLEYE GIDA ULAŞTIRACAK

Samsun'da Bir El Bin Umut Hareketi 100 aileye gıda ulaştıracak

Samsun'un Atakum İlçesinde bir grup yardımseverin bir araya gelerek kurduğu Bir El Bin Umut Hareketi, ulaştırılacak yardımlarla ihtiyaç sahiplerine umut olacak.

18 Nisan 2020 Cumartesi 15:11 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesinde Korona Virüs tedbirleri nedeniyle mağdur olan ihtiyaç sahiplerine destek vermek amacıyla kurulan Bir El Bin Umut Derneği, 100 aileye gıda erzakı ulaştıracak. 


Yıllardır gönüllü arkadaşlarıyla birlikte ihtiyaç sahibi ailelere çeşitli yardımlar yaptıklarını ifade eden Bir El Bin Umut Hareketi Başkanı Gamze Ayıkcan, bir iyiliği duyurmanın, anlatmanın, aktarmanın birçok insanı iyilik yapmaya teşvik edeceğine inandıklarını söyledi.

BİR ÇOCUĞUN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEK...
İnsanları iyilik yapmaya ve yardımlaşmaya teşvik etmek istediklerini belirten Bir El Bin Umut Hareketi Başkanı Gamze Ayıkcan, "Uzun süredir çevremizdeki ihtiyaç sahiplerinin bir yarasına merhem olmak, yoksul çocuklarımızın yüzlerini güldürmek için çabalıyoruz. Bu iyilik hareketimizi daha da büyüterek daha fazla aileye ulaşmak ve daha fazla gönüle dokunmak istedik. Bir çocuğun, bir babanın ya da bir annenin yüzünü güldürmenin sayısız şekli var. Biz de iyiliğin bulaşıcı olduğu düşüncesiyle insanları iyilik yapmaya teşvik edebileceğimize inanıyoruz. Bu düşünceden hareketle kurduğumuz yardımlaşma hareketimiz ile mutlulukları paylaşarak artırıp, acıları da paylaşarak azaltacağız" şeklinde konuştu.İLK ETAPTA 100 AİLEYE YARDIM ULAŞTIRACAĞIZ
'El ele, umutlu günlere' sloganıyla yola çıktıklarını ifade eden Bir El Bin Umut Hareketi Başkanı Gamze Ayıkcan, "Peygamber Efendimizin 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir' hadisinden de hareketle, toplumumuzda yardıma ihtiyacı olan herkese ulaşmak istiyoruz. Bir El Bin Umut olarak önümüzdeki günlerde ilk etapta Samsun genelinde 100 ailemize gıda ve erzak yardımlarımızı ulaştıracağız. Ramazan Ayı ve Ramazan Bayramı için de yardım planlamamızı yaptık. Toplumumuzda iyiliğin ve yardımlaşmanın olması için el ele vererek nerede olursa olsun dil din ırk ayrımı yapmaksızın yardıma muhtaç tüm insanlara ihtiyaç duydukları insani yardımı ulaştırmak için çalışacağız" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP'li Hancıoğlu, Korona nedeniyle Samsun'da kaç kişinin işsiz kaldığını sordu

CHP'li Hancıoğlu, Korona nedeniyle Samsun'da kaç kişinin işsiz kaldığını sordu