17 Ocak 2021 Pazar

SAMSUN'DA BİYOKÜTLE SANTRALİ DİYE NÜKLEER SANTRAL GÖRÜNTÜLERİ YAYINLANMASI BİLGİ KİRLİLİĞİ YARATIYOR

Samsun'da Biyokütle Santrali diye nükleer santral görüntüleri yayınlanması bilgi kirliliği yaratıyor

Samsun'un Çarşamba ilçesinde daha önce kömür deposu olan sahada yapılacak olan Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili sosyal medyada nükleer santral ve termik santral görüntülerinin paylaşılması bilgi kirliliğine neden oluyor.

18 Ekim 2019 Cuma 17:27 GÜNCEL

Samsun'da Çarşamba ilçesinde Oltan Köleoğlu Enerji firması tarafından yapılacak olan Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili tepkiler sürerken, biyokütle enerji santrali yerine sosyal medyada nükleer ve termik santral görüntülerinin paylaşılması vatandaşların tesis ile ilgili yanlış bilgilendirilmesine neden oluyor.


Biyokütle Enerji Santralleri, nükleer yada termik santraller gibi devasa ve büyük bacalara sahip olmuyor. Bu konuda Biyokütle Santralini savunanlar da özellikle bu konuya dikkati çekerek, halkın bu tesis ile ilgili yanlış bilgilendirildiğini öne sürüyor. Biyokütle Santrali yerine nükleer ve termik santral fotoğraflarının yayınlandığını söyleyenler, bu konuda haklı duruma düşerken, söz konusu görüntüleri paylaşanlar ise haksız duruma düşüyor. Bu nedenle Çarşamba ilçesinde yapılacak olan Biyokütle Enerji Santralinin asıl görüntüsü aşağıda yer verdiğimiz fotoğraftaki gibi olacağını dikkatinize sunar, bu konuda bilgi ve görüntü kirliliği yaratılmasının önlenmesi ve süreç ile ilgili tepkilerin sağlıklı ve halkın doğru bilgilenmesi ilkesi üzerinden yürütülmesi gerektiğini belirtiriz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Çarşamba'da Dikbıyık mahallesinde Biyokütle Santraline tepki mitingi yapıldı

Samsun Çarşamba'da Dikbıyık mahallesinde Biyokütle Santraline tepki mitingi yapıldı