31 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA BİYOKÜTLE SANTRALİ OLAYINDA RÜŞVET İDDİASI GÜNDEME GELDİ

Samsun'da Biyokütle Santrali olayında rüşvet iddiası gündeme geldi

Samsun'un Çarşamba ilçesinde yapılacak Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili olumlu açıklamalar yapmaları için bazı oda başkanlarına 250 bin lira para teklifinde bulunulduğu iddiası gündeme geldi.

26 Ekim 2019 Cumartesi 13:49 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba ilçesinde yapılacak Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili tepkiler sürerken, gündeme gelen rüşvet iddialarına karşı yatırımcı firma Oltan Köleoğlu Enerji sessizliğini koruyor.


Samsun'un Çarşamba ilçesinde yapılacak Biyokütle Enerji Santraline karşı tepkileri azaltmak için bazı oda başkanlarına yatırımcı firma tarafından para teklif edildiği iddiası gündeme geldi.

İddiaya göre yatırımcı firma Oltan Köleoğlu Enerji, Çarşamba ilçesinde yapılacak Biyokütle Enerji Santraline karşı olumlu açıklamalar yapmaları için, bazı ziraat odası başkanlarına para teklifinde bulundu. 

Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili çevreye zararsız olduğu yönünde açıklama yapmaları, Çorum-Mecitözü ilçesinde bulunan Biyokütle Enerji Santralinin olduğu bölgeye gidip bu bölgeden de kamuoyuna olumlu açıklamalar yapmaları karşılığında, oda başkanlarına para teklifi yapıldığı iddiası şaşkınlık yarattı.

Samsun- Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, kendisine de aynı para teklifinin yapıldığını ancak bu teklifi kabul etmediğini açıklayarak, "Firmanın santral ile ilgili hazırladığı açıklamaları okumamız için 50 bin lira, Çorum-Mecitözü santraline gidip oradan da olumlu açıklamalar yapmamız karşılığında ise 200 bin lira para teklif edildi. Biz ahlaksız teklifi kabul etmedik" diyerek rüşvet iddiaları ile ilgili savcıları göreve çağırdı.

Gündeme gelen rüşvet iddialarına karşı Oltan Köleoğlu Enerji firmasının sessiz kalması ve konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmaması da dikkati çekiyor. Geçmiş yıllarda Samsun'un Tekkeköy ilçesinde yapılan mobil santrallerle ilgili de o yıllarda kamuoyuna aynı iddialar getirilmişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da oda başkanı Erdal Avcı 250 bin liralık rüşvet iddiasında bulundu

Samsun'da oda başkanı Erdal Avcı 250 bin liralık rüşvet iddiasında bulundu