10 Mayıs 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA BORÇLUYU TELEFONDA TEHDİT EDEN HUKUK BÜROSUNA SORUŞTURMA AÇILDI

Samsun'da borçluyu telefonda tehdit eden hukuk bürosuna soruşturma açıldı

Samsun'da kendisini avukat olarak tanıtarak borçlu vatandaşa telefonda hakaret ve tehditlerde bulunan şahsın, hukuk bürosu çalışanı olduğu ortaya çıktı.

24 Mayıs 2018 Perşembe 15:43 GÜNCEL

Samsun'da bankaya olan borcu nedeniyle kendisini telefonla arayan hukuk bürosunun tehdit ve hakaretlerine maruz kalan vatandaş, olayla ilgili savcılığa şikayetçi oldu, soruşturma açıldı.


Kendisini avukat olarak tanıtarak Samsun'da telefonla aradığı borçlu vatandaşı bağıra çağıra tehdit eden şahıs ve hukuk bürosu hakkında  yapılan şikayet üzerine soruşturma açıldı. 

Samsun'da bugün yaşanan olayda, bir hukuk bürosundan telefonla aranan vatandaş, borcu için tahahüt vermediği için, kendisini avukat olarak tanıtan şahsın tehdit ve hakaretlerine maruz kalmıştı. Bankaya olan borcu için, borçlu vatandaşı telefonla arayarak, "Ben avukat.... C.... " diyerek ismini veren şahıs, borçlu vatandaşa taahhüt vermediği için bağırıp çağırarak evindeki eşyaları haciz ile almakla tehdit etmişti.

Samsun'da yaşanan bu olay tepkilere neden olurken, telefonda tehdit ve hakaretlere maruz kalan borçlu vatandaş, Samsun Cumhuriyet Savcılığına giderek kendisini arayan kişi ve hukuk bürosu hakkında şikayetçi oldu. 

Yapılan şikayet üzerine borçlu vatandaşı telefonla arayıp bağıra çağıra tehdit eden ve kendisini avukat olarak tanıtan kişinin hukuk bürosu çalışanı olduğu ortaya çıktı. Kendisini avukat olarak tanıtarak borçlu vatandaşı tehdit eden kişinin, telefon görüşmesi sırasında ise borçluyu korkutmak için daha çok dolandırıcıların kullandığı yönteme başvurup polis telsizi sesi kullanması da dikkat çekmişti. Borçlu vatandaş ile yapılan ve tepkilere neden olan telefon görüşmesine ait ses kaydından, hukuk bürosu çalışanı olduğu ortaya çıkan şahsın, borçluyu bağırarak tehdit ettiği yer alıyordu.

Yapılan şikayet üzerine hukuk bürosu ve kendisini avukat olarak tanıtan büro çalışanı hakkında soruşturma açıldığı öğrenildi. Hukuk bürosu çalışanı olmasına rağmen, borçlu vatandaşı korkutmak için kendisini avukat olarak tanıtan şahsın ise savcılığa yapılan şikayet üzerine hukuk bürosu tarafından işine son verildiği iddia edildi.
Kaynak: SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz'den Mankurtlaştırma açıklaması

Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz'den Mankurtlaştırma açıklaması