24 Ocak 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA BU DURUM TEPKİ ÇEKİYOR! LÜKS İÇİNDE YAŞA GIDA YARDIMI İSTE

Samsun'da bu durum tepki çekiyor! Lüks içinde yaşa gıda yardımı iste

Samsun'da Korona Virüs tedbirleri nedeniyle mağdur olan ihtiyaç sahipleri için gıda erzakı yardımları yapılırken, lüks içinde yaşayan bazı vatandaşların da belediyelerden erzak talebinde bulunması şaşkınlık yaratıyor.

08 Nisan 2020 Çarşamba 13:00 GÜNCEL

Samsun'da ihtiyaç sahipleri için bazı belediyeler gıda ve benzeri yardımlarda bulunurken, bu çalışmaların zaman zaman lüks içinde yaşayanlar tarafından suistimal edilmesi tepki çekiyor.


Geçtiğimiz günlerde Sevdamız Samsun Platformu Başkanı Nuri Seven, 800 bin liralık dairelerde oturanların da kendilerinden gıda yardımı talebinde bulunduklarını gündeme getirerek, yoksul bir evin fotoğrafını sosyal medya sayfasında yayınlamıştı.

Lüks binalarda oturanlara değil, yoksul ve gerçek ihtiyaç sahiplerine yardım yaptıklarının mesajını veren Sevdamız Samsun Platformu Başkanı Nuri Seven'in bu paylaşımında ifade ettiği 800 bin liralık konutlarda oturanlara ise tepki yağmıştı.

Samsun'da yapılan yardımların suistimal edilmemesi çağrıları yapılırken, bir belediye başkanına sosyal medyadan yardıma ihtiyacı olduğunu söyleyen ve gıda yardımı gelmediği yönünde sitem eden bir vatandaşında günlük yaşamı ile ifade ettiği mağduriyet arasında çelişkiler olduğu görüldü.Samsun'da bir ilçe belediye başkanına sosyal medyadan "Başkanım yardım talebinde bulunduk ama dönüş yapılmadı" diyerek mesaj gönderen bir kişinin, Facebook sayfasında yer alan fotoğraflarında, zengin ve lüks bir yaşantı sürdüğü görüldü. 

İhtiyacı var mı, yok mu bilinmez ancak, sosyal medya sayfasında yer alan kişisel fotoğraflarında söz konusu kişinin marka giyindiği, spor salonları ve lüks otel havuzlarında çekilmiş görüntüleri olduğu görülürken, yardım talebinde bulunması 'Bu ne yaman çelişki' dedirtti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da karantina altına alınan 401 öğrenci memleketlerine uğurlandı

Samsun'da karantina altına alınan 401 öğrenci memleketlerine uğurlandı