16 Ocak 2022 Pazar

SAMSUN'DA BU PANDEMİ KURALLARINI İHLAL EDENLERE 3 BİN 150 TL PARA CEZASI VERİLECEK

Samsun'da bu pandemi kurallarını ihlal edenlere 3 bin 150 TL para cezası verilecek

Samsun Valisi Osman Kaymak, yapılan uyarı ve alınan tedbirlere rağmen Samsun'da pandemi kurallarını ihlal edenlere 3 bin 150 TL para cezasının verileceğini açıkladı.

09 Haziran 2020 Salı 13:35 GÜNCEL

Samsun'da 1 Haziran tarihinden sonra başlayan normalleşme sürecinde Korona Virüs vakalarında artış olması üzerine İl Pandemi Kurulu bir toplantı yaparak, denetimlerin sıklaştırılması ve kuralları ihlal edenlere para cezası uygulanması kararı aldı.


Samsun Valisi Osman Kaymak, gerçekleşen Pandemi Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, alınan tedbir ve yapılan tüm uyarılara rağmen, dost ve akraba ziyaretlerine devam edildiği ve bu durumun Korona Virüs vaka sayısının artışına neden olduğunu belirterek, Samsun ve Samsun'a bağlı tüm ilçelerin Kaymakamlıklarına denetimlerin sıklaştırılması talimatını verdiklerini söyledi.

Korona Virüs sürecinde asker uğurlama ve konvoy yapılması ile ilgili yasaklar konulmasına rağmen, bu yasakların ihlal edilmesi ile ilgili de katı tedbirlerin alındığı Pandemi Kurulu toplantısı ile ilgili bilgi veren Samsun Valisi Osman Kaymak, şunları dile getirdi.
"Korona Virüs tedbirleri kapsamında asker uğurlama töreni ve konvoylar yapılmayacak. Bu konuda denetimler sıklaştırılacak ve kuralları ihlal edenlere 3 bin 150 TL para cezası uygulanacak" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Samsunlu

09 Haziran 2020 Salı 18:02

Öncelikle maske kullanımı zorunlu olmalı, takmayana ceza yazılmalı,bir sürü insan maskesiz geziyor,maskeyle hiç olmazsa yerlere filan tüküremiyorlar. Ayrıca 65 yaş üstü için sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen hafta arası devamlı gezen yaşlılarımız var ve bunlara ses çıkarılmıyor. Bizim büyüklerimizin canı yokmu aylardır evden çıkmıyorlar. Böyle giderse bu dönemi atlatamayacağız maalesef

Eğitimci

09 Haziran 2020 Salı 14:13

Sanki, ne yasak var, nede kural.Sonumuz inşallah iyi olur.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Bafra'ya yıllık 30 milyon tasarruf sağlayacak taş kırma tesisi yaptı

Samsun Büyükşehir Bafra'ya yıllık 30 milyon tasarruf sağlayacak taş kırma tesisi yaptı