17 Haziran 2019 Pazartesi

SAMSUN'DA BULUNAN ATAKUM AQUA PARK İKİ AY İÇİNDE 20 BİN ÇOCUĞU AĞIRLADI

Samsun'da bulunan Atakum Aqua Park iki ay içinde 20 bin çocuğu ağırladı

Samsun'un Atakum ilçesinde belediye tarafından yapılan ve iki ay önce hizmete giren Aqua Park'a 20 bin çocuk gelerek yazın tadını çıkarttı.

10 Eylül 2018 Pazartesi 17:05 GÜNCEL

Samsun'da Atakum İlçe Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak hizmete açılan Atakum Aqua Park, bu yaz iki ay içerisinde 20 bin çocuğu ağırladı.


Samsun'un Atakum İlçe Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın 55’te 55 proje sözü içerisinde de yer alan ve kısa süre önce hizmete giren Atakum Belediyesi Aqua Park, Atakumluların yanı sıra, çevre il ve ilçelerden gelen çocuklardan da yoğun ilgi görüyor. 

Atakumlu ailelerin çocuklarını güven içerisinde eğlendirebileceği bir tesise ihtiyaç olduğunu ve bu ihtiyacı karşılamak için başlattıkları çalışmalarla kısa süre içerisinde Atakum’a bir aqua park kazandırdıklarını ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “İlçemizin merkezi bir noktasında, hayata geçirdiğimiz aqua park projemiz, çocukların güven içerisinde yüzüp eğlenebileceği bir tesis. 55’te 55 proje sözümüz içerisinde yer alan bir projemizi daha tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 15 yaş altı çocukların kullanımına sunduğumuz Aqua Park projemiz, hizmete girmesinin üzerinden henüz kısa bir süre geçmesine rağmen Atakumlu hemşehrilerimizin yoğun ilgisini görüyor” diye konuştu. 

Su kaydırakları ve çeşitli etkinliklerle minikler için cazibe merkezi haline gelen Atakum Belediyesi Aqua Park’a gösterilen ilgiden memnun olduğunu ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı,  “Güvenlik önlemleri üst düzeyde olan ve hijyen kurallarının öncelik olarak belirlendiği Atakum Aqua Park’ın asıl amacı çocuklarımızın su sporları ile tanışması ve bu sırada gönüllerince eğlenmesidir. Sadece Atakumlu çocuklar değil, çevre ilçelerden de çok sayıda yavrumuz, kısa sürede havuzu cazibe merkezi haline getirdi. Hizmete girmesinin üzerinden henüz 2 aya yakın bir süre geçmesine rağmen, tesisimiz 20 bine yakın çocuğu ağırladı. Ailelerin de bu denli memnuniyet duyması, bizi ayrıca mutlu etti. Atakum ilçesinin vizyonunu güçlendirecek projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da peş peşe uyuşturucu operasyonu! 8 gözaltı 5 tutuklama

Samsun'da peş peşe uyuşturucu operasyonu! 8 gözaltı 5 tutuklama