19 Ekim 2021 Salı

SAMSUN'DA BULUNAN ORTAOKULDA COVİD-19 PANİGİ! VAKA SAYISI 6'YA YÜKSELDİ

Samsun'da bulunan ortaokulda Covid-19 panigi! Vaka sayısı 6'ya yükseldi

Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan Baruthane Ortaokulunda, Covid-19'a yakalanan öğrenci sayısı 4'e, öğretmen sayısı ise 2'ye yükseldi. Samsun'da iki öğrenci ve bir öğretmenin Korona Virüs olduğu Baruthane Ortaokulunda, vaka sayısı 6'ya çıktı.

15 Ekim 2020 Perşembe 12:07 GÜNCEL

Samsun'da Milli Eğitime bağlı orta okulda 4 öğrenci ve iki öğretmende Korona Virüs çıktı. Korona Virüs'e yakalanan 4 öğrenci ve iki öğretmen tedavi altına alındı.


Samsun'da Korona Virüs salgın sürecinde yeniden başlayan yüz yüze eğitim sonrası bir ortaokulda 4 öğrenci ve iki öğretmen Covid-19'a yakalandı. Samsun'da iki öğrenci ve bir öğretmenin Korona Virüs olduğu Baruthane Ortaokulunda, vaka sayısı 6'ya yükseldi.

240 KİŞİ KARANTİNAYA ALINDI
Samsun'un İlkadım ilçesinde yer alan Baruthane Ortaokulu'nda 4 öğrenci ve 2 öğretmende korona virüs çıkmasının ardından okulda eğitim gören 240 öğrencinin tedbir olarak, evlerinde karantinaya alındığı öğrenildi. 

Samsun'da yüz yüze eğitimin kapsamlı olarak başlamasının ardından okullarda ilk korona virüs vaka haberi geldi. Samsun'un İlkadım ilçesinde yer alan Baruthane Ortaokulunda 4 öğrenci ile 2 öğretmende korona virüs çıktı. Testleri pozitif çıkan öğrencilerin evlerinde, öğretmenin ise hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi. 

OKULDA TOPLAM 6 POZİTİF VAKA VAR
Toplam 6 pozitif vakanın yaşandığı okulda yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçilirken okulla ilintili öğrenci, öğretmen ve velilerin bulunduğu 240 kişi, evlerinde karantinaya alındı. Okul Müdürü Süleyman Çiftli, ilk etapta iki öğrenci ve bir öğretmenin korona virüs testinin pozitif çıktığını açıklarken,  öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi.

Öte yandan İlkadım ilçesinde bulunan Baruthane Ortaokulunda Korona Virüs'e yakalanan öğrenci sayısının 4'e öğretmen sayısının da 2'ye yükseldiği bildirilirken, Samsun'da bulunan bir teknik lisede de 6 öğretmenin Covid-19'a yakalandıkları gündeme geldi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da fakülteye Covid-19 hastası götüren hemşireler üstlerini acil servis önünde değiştirdi

Samsun'da fakülteye Covid-19 hastası götüren hemşireler üstlerini acil servis önünde değiştirdi