25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA BUZ PİSTİNE DÖNEN OKUL ÖNLERİNİ BELEDİYE VALİNİN TALİMATI İLE TEMİZLEDİ

Samsun'da buz pistine dönen okul önlerini belediye Valinin talimatı ile temizledi

Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan Gazipaşa ve 30 Ağustos İmam Hatip Ortaokulunun önünde bulunan ve öğrencilere zor anlar yaşatan buzlar Vali Osman Kaymak'ın talimatı ile temizlendi.

12 Şubat 2020 Çarşamba 02:08 GÜNCEL

Samsun'da yağan kar yağışının ardından okul önlerinde oluşan buzlar, sabah saatlerinde okula giden öğrencilerin can güvenliğini tehlikeye düşürürken, duruma el atan Samsun Valisi Osman Kaymak, buzların temizlenmesini sağladı.


İlkadım ilçesinde bulunan Gazipaşa İlkokulu ve 30 Ağustos İmam Hatip Ortaokulunun girişi ile okulların bulunduğu alandaki kaldırımlar kar yağışı sonrası buz pistine dönmüştü.

Samsun'da Cumartesi gecesi başlayan kar yağışı Pazar günü de devam ederken Pazartesi günü ise kentte hava güneşli geçmiş, ardından eriyen karlar soğuk havanın da etkisi ile buza dönmüştü. Salı sabahı okullarına giden öğrenciler ise kaldırım ve okul önlerinde ki buzların üzerinden düşmeden geçerek sınıflarına girmiş bu duruma ise öğrenci velilerinin tepkisini çekmişti. Samsun Kent Haber'in okul önlerinin buz pisti olduğu ve öğrencilerin can güvenliğinin tehlikeye düştüğü yönündeki ihbarı üzerine olaya el atan Samsun Valisi Osman Kaymak, talimat vererek iki okul önündeki ve kaldırımlarda bulunan buzların belediye görevlileri tarafından temizlenmesini sağladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da kaçırılan 14 yaşındaki Merve'yi Müge Anlı buldu

Samsun'da kaçırılan 14 yaşındaki Merve'yi Müge Anlı buldu