24 Eylül 2021 Cuma

SAMSUN'DA BUZDOLABI BOŞ OLAN AİLEYE YARDIM YAĞDI

Samsun'da buzdolabı boş olan aileye yardım yağdı

Samsun'da buzdolabı boş olan aileye yardım yağdı.. Samsun'un İlkadım ilçesinde buzdolaplarının boş olduğunu fotoğraflarla gösteren ve yardım isteyen aile için yardım severler seferber oldu.

23 Aralık 2020 Çarşamba 01:51 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım ilçesi Adalet mahallesinde eşi ve çocuğu ile birlikte oturan ve pandemi nedeniyle işsiz kalan baba Macit Tunçay'ın yardım çığlığını duyan yardım severler aile gıda ve erzak desteği sağladı.


İşsiz kalması nedeniyle zor durumda kaldıklarını, kira ödeyemediklerini ve evlerinde yiyecek bir şeylerinin olmadığını söyleyen baba Macit Tunçay bu durumu Samsun Kent Haber'e 20 Aralık Pazar günü yani sokağa çıkma yasağının olduğu gün mesaj atarak yardım talebinde bulundu. Samsun Kent Haber'e evinde bulunan buzdolabının bomboş olduğunu gösteren fotoğraflarını gönderen baba Tunçay, dilenmediğini ailece zor durumda olmaları nedeniyle yardım istediğini belirtti. Babanın yardım çığlığını ve gönderdiği görüntüleri önce Valiliğe daha sonra Bir Gülücük Her Şeye Değer yardım platformuna ulaştıran Samsun Kent Haber aileye yardım yapılması için harekete geçilmesini sağladı.

BİR GÜLÜCÜK HER ŞEYE DEĞER PLATFORMU HAREKETE GEÇTİ
Daha sonra ailenin içinde bulunduğu durumu haberleştiren Samsun Kent Haber, yaşanan zor durumu gündeme getirdi. Samsun'da bir baba boş buzdolabının görüntülerini göstererek yardım istedi başlıklı haber sonrası, yardım sever vatandaşlar harekete geçere Macit Tunçay'ın ailesine ulaşarak erzak yardımları ulaştırdı. Durumundan haberdar olan Canik Belediyesi de aileye gıda kolisi gönderirken, Bir Gülücük Her Şeye Değer yardım platformundan Serap Öksüz Ersoy duyuru yaparak ailenin kira borcu ile elektrik ve su faturalarının ödenmesi sağlayıp, aileye gıda ve yakacak yardımlarının yapılmasını sağladı.

Samsun Kent Haber'in yayınladığı 'Samsun'da bir baba boş buzdolabının görüntülerini göstererek yardım istedi' haberin sonrası Samsun adeta aile için seferber olurken Samsun Valisi Zülkif Dağlı'nın talimatı ile aileye İlkadım Kaymakamlığından da destek verildi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ufuk

23 Aralık 2020 Çarşamba 12:50

Hayy maşallah çocuklar hiç üzülmesin çocuklar hep mutlu olsun vesile olanlardan Allah razı olsun bir ailede ekonomik sorun en çok çocukları etkiler rabbim yağmur gibi hayırlı nasipler versin

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da TÜGVA ve TÜRGEV'in 1 milyon liralık kirasını belediye ödemiş

Samsun'da TÜGVA ve TÜRGEV'in 1 milyon liralık kirasını belediye ödemiş